Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet, hogy a magánytól beteg...

Lehet, hogy a magánytól beteg az új hullámos papagájom? Az a problémám, hogy mióta megérkezett, nem csinál semmit (se hang, se mozgás, nem iszik, nem eszik, csak fürtöst).

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10 napja vettem egy hullámos papagájt (kereskedésből), a korát, nemét nem tudom, hímnek mondták. Az orrán a viaszhártya világoskék, kicsit hámlik, talán barnul is. A legmagasabb ülőrúdon ücsörög egész nap és szunyókál. Ha beszélek hozzá, figyel, pislog (gyakran foglalkozom vele). A felakasztott fürtös kölest csipegette, de az etetőket (amik a kalitkában alul helyezkednek el) nem keresi, úgy tűnik teljesen étvágytalan (vagy félős). Pár nap múlva vettem egy belülre akasztható vályúszerű kis etetőt, amit a kedvenc helyéhez közel tettem fel, de abból sem nagyon csipegeti a magokat. Az itatót is áttettem az ücsörgő helyéhez, mert szerintem egyáltalán nem is iszik. A magokból semmi nem fogyott a 10 nap alatt. A kezemből eleszegeti a fürtöst, de a kínált vizet, almát, reszelt tojást nem (nem ismeri?). Ha ezeket leteszem a kalit aljába, ott is maradnak, amíg meg nem száradnak. Csak akkor megy át másik helyre a kalitban, ha kívülről egy kicsit ráteszem a kezem a kalitra, vagy cserélem a vizet, vagy takarítom alul és picit megijed. Ha internetes videón fajtársai csicsergését hallja, hangosan csipogni kezd, hívja őket, ez az egyetlen helyzet, amikor kiegyenesedik, élénk lesz, és halljuk a hangját.

Mi a véleményetek, társat kell neki venni, attól jobban lesz, vagy valami betegsége van?



2013. szept. 23. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen a magánytól.
2013. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy régi kérdés, de hasonló problémával rendelkező embereknek sokat segíthet a válaszom.

Valószínűleg még nem szokta meg az új helyét a madárkád.

Lehet,hogy nagy trauma érhette amiért megfogták, átrakták másik ketrecbe, esetleg nagyon szerette a társait, vagy a kereskedésben volt már párja (lány). Nekünk először 5 nap után szólalt meg. csipogott vagy 20 mp-ig. Utána következő héten már csipogott többször is, majd ezt mindennap megcsinálta. 2.hét után csinált napi koncerteket, most be nem áll a szája :D Fogalkozz vele sokat. Nyújtsd oda az itatóját, etetőjét az orra elé. Mutasd meg neki hogy a kezedtől nem kell félnie. MÉG VÉLETLENÜL SE FOGD MEG! Előbb utóbb keresni fogja a társaságodat. Legyen sok ülőrúd a kalitkában, fából, legyen berendezve, hogy tudjon játszani. A magok ki vannak magozva, és csak a héjukat látod, ezért tűnik úgy hogy még mindig van az etetőtálban. Ha sokáig nem vagy otthon, tehát 8 órát egyedül van, akkor mindeképp kell neki társ. Ha igazán "madárkedvelő " vagy, akkor már a kereskedésben két madarat vettél volna! Egyébként ajánlatos akkor kiengedni,ha kezedhez szokott. Hiszen ha egyedül van nem tud repkedni valakivel ,a"barátaival." Ha kézhez van szokva, akkor utánad megy, megkóstolja a kajád, amit te használsz igyekszik idegesíteni (pl ha írsz ráül a tolladra, vagy netezés közbe csipkedi az egeret, illetve a kezed) ,de hiszen ez neki mind játék, és elfoglaltság.

2015. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!