Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta lehet a képen...

Milyen fajta lehet a képen látott madárfióka?

Figyelt kérdés

A földön találtam, azóta én nevelem. Egyébként még egy mellékkérdés, az normális, hogy állandóan éhes? :)


[link]


[link]


[link]



2014. máj. 12. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem rigó.


Amúgy elég érdekes, de ez viszonylag gyakori dolog náluk.


Felénk rengeteg rigó van, nálunk is mostanában van sok kicsi, és rendszeresen találni a földön olyanokat, amik még alig tudnak repülni, vagy egyáltalán nem.


De ez egyáltalán nem zavarja őket, mert az aljnövényzetben simán tudnak legelészni, az tele van bogarakkal.

Éjszakára meg felszökdelnek valami bokorra, és ott alszanak. Szóval ez náluk tök természetes.

Pár hét alatt meg annyira megerősödnek, hogy utána már repülni is tudnak.


Én azt javaslom neked, látva a tollazatának a fejlettségét, hogy engedd szabadon. A stressz , és az önállótlan élet többet árt neki, mint amit használ a kalitka biztonsága. Van olyan, hogy nem is bírja a fogságot, és képes belehalni.

Ha van a közeletekben bokros-cserjés rész, és úgy látod, hogy 20-30 cm-t fel tud röppenni, akkor jobban jár, ha szabadon ereszted.

2014. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Feketerigó nőstény. Teljesen normális, hogy állandóan éhes. Adj neki lisztkukacot, amennyit csak tudsz, de nem szabadot volna hazavinned. Nem minden fióka van elveszve, amely nincs a fészkében. A szülei most halálba keresik. A fészken kívüli nevelés része az életre felkészülésüknek.
2014. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a csonti túl zsíros, az amúgy se jó neki.
2014. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Itt egy cikk róla. Értékelendő a nemes szándék, de a madárnak nem tesz jót.


[link]

2014. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

A 2. a lisztkukacon kívül mindent jól írt.

Azt max néha napján, kiegészítésnek lehetne adni, de közel sem ideális táplálék, főleg nem alap tápláléknak.


A legjobb ha szabadon ereszted, ő tudni fogja mi jó neki.

2014. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos kénytelen voltam hazahozni, különben a kutya megeszi. A fészkét nem találtam, és nem tudtam volna biztonságos területre terelni, mert az udvarunk hatalmas, a kutyáknak meg mindenhova szabad bejárása van.

Sajnos a terület túl nagy ahhoz, hogy egyszerűen elzárjam őket.


Még nem igazán tud repülni, tegnap kiszökött és megfigyeltem. Természetesen elfogom engedni, de azt hiszem, várok vele még pár napot, mert nem úgy néz ki, mint aki tud magáról gondoskodni.

2014. máj. 12. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Giliszta elsősorban, esetleg valamilyen hernyó, borostyán fekete termése. Lágyevő.
2014. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Leírom az "mme"(Magyar Madártani Egyesület) cikkjének lényegét, mert az ilyen kérdésekhez mindig belinkelik, de van egy olyan érzésem hogy soha senki sem olvassa el inkább csak rövid válaszokat vár.


A képeden egy feketerigó fióka van.

A feketerigóknál ebben a korban az a természetes, hogy elhagyják a fészket és menedéket keresnek a fűben, bokrok között.

Még nem tudnak repülni, mégis ez a magatartás a túlélésükhöz szükséges. A fiókák szétszélednek, így a ragadozók (És a jószándékú emberek.) csak egy-egy fiókát pusztítanak el, nem az egész fészekaljat.

A kicsik meglapulnak a rejtekhelyükön és várják a szüleik hívószavát, akik a táplálékkal érkeznek. Tehát ők nem árvák, a szüleik még hetekig gondozzák őket.

2014. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, láttam a szüleit, továbbra sem azért fogadtam be őt, mert árva volt.
2014. máj. 14. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
A kalitkát akaszd fel egy fára, akkor meg fog szólalni, hogy éhes. Erre a jelzőhangra jönnek a szülei és megetetik. Amikor már kinőttek az evezőtollai, nyisd ki az ajtót és bújjál el. A szülei vezetik a bokrok közé, fel tud menni magasabbra, ott már nem érik el a kutyák.
2014. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!