Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet TUKÁNT venni Magyaro...

Hol lehet TUKÁNT venni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem!

2014. júl. 6. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig kételkedtem benne.... Egyéb őszintén remélem, hogy sehol....
2014. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért mi a bajod velük? Már régóta szeretnék egyet...
2014. júl. 6. 15:06
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sehol. És külföldön sincs sok belőlük.

A tartása problémás,nehéz úgy tudom.

Miért nem éred be papagájokkal?

2014. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Mi bajom vele? Te olyan trópusi égövön élő madarat akarsz, ami még állatkertben is ritka? Komolyan nem értem néha az embereket.....
2014. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:( Azért köszi, de alább nem adom. :) Szerinted költözzek ki a dzsungelbe?
2014. júl. 6. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nemzetközi egyezmények (pl. CITES, Washingtoni egyezmény stb.) szabályozzák a vadonélő állatok kereskedelmét. És kőkemény a tiltás! Egy elefántcsont lánc (thaiföldi emlék) miatt letartóztathatnak! Se tigrist, se tukánt, sem más védett állatot, vagy azok csontját, bőrét, egyetlen részét sem lehet venni!

[link]

2014. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon is tartanak tukánt magánemberek. Ettől függetlenül itthon nem tudsz beszerezni. Nyugatabbra talán igen.

Egyébként a tartását sem egyszerű otthoni körülmények között megoldani. Imitálni kell az esőerdei élőhelyét. Egy tágas(szobányi) belső röpde és egy ugyan akkora külső is kell neki. Növényekkel beültetve, folyamatos meleget és magas páratartalmat biztosítva.

A táplálása is elég bonyolult, mert minden nap friss gyümölcskeverékre és lágyeleségre van szüksége.


Tehát ha nem vagy nagyon gazdag, esélyed sincs arra hogy tukánt tarts.

2014. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
és a kékcsőrű fehérmellű vagy valami ilyesmit láttam az háromszáz ötvenezer úgy emlékszem az óriás tukán pedig egy milla per darab és párban kell tartani őket ahogy az előző mondta óriási röpdében
2014. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
egyébként semmi sem nehéz ha kellően utána jársz állatkertben is megmondják hogy tartják, ha megkérdezed
2014. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Még van remény! :)
2014. júl. 6. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!