Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa vagy hullámos papagáj?...

Nimfa vagy hullámos papagáj? Mekkora ketrec kell nekik? Melyik szelídül gyorsabban, illetve melyik ragaszkodóbb?

Figyelt kérdés
Első papagájom lenne, nimfát vagy hullámosat javasoltak. A kérdésem az lenne, hogy kezdőként melyiket egyszerűbb tartani? Párossával vagy egyedül? Tojót vagy hímet? Milyen igényeik vannak? Tehát úgy általánosságban, mit kell tudni róluk?

2014. okt. 12. 16:31
 1/2 Hajncsi válasza:

helló

Nekem eddig 5 hullámosom volt és nagyon szerettem őket,

én hullámosat ajánlanám, mert egyedül és párban is tökéletesen megvannak (legalább is az enyém meg volt).

Ha párban vannak akkor nagyon aranyosan elbeszélgettek

nincs sok igényük legyen víz és kaja akkor is megvannak ha nem foglalkozol velük.

Az én tapasztalatom az hogy a nőstények kicsit agresszívak a fiúk pedig beszédesek, de nagyon aranyosak.

Én hetente reptettem őket, de enélkül is megvannak.

Sok szerencsét hozzá

2014. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2 faj 2 teljesen különböző személyiség.

A hullámosok inkább rosszcsont gyerekek, kíváncsiak, játszanak, mindent megrágnak és nagyon aktívak. A nimfák békésebbek, nyugodtabbak, imádják a fejüket vakartatni.


Hogy melyiket válaszd az attól is függ mik az elvárásaid a madárral szemben és mit tudsz biztosítani nekik.


"Párossával vagy egyedül?"

MINDENKÉPP legalább kettőt vegyél. Ők a vadonban,természetben több százan,ezren vannak együtt így mondhatni kínzás egy ilyen állatot egyedül tartani. Egy ember sose lesz a társa egy papagájnak ugyanis nem ugyanaz a testbeszéde, nem ugyanolyan hangokkal kommunikál, nem tud vele lenni a nap 24 órájában evés,tollászkodás,repülés,stb közben.


"Mekkora ketrec kell nekik?"

Attól függ mennyit lehetnek kinn a szobában. Azt tudod hogyan kell madárbiztossá tenni a szobát/lakást?

2 hullámosnak ha naponta legalább 4-5 órát kinn lehetnek a szobában(felügyelet mellett) akkor egy 50-60cm mély és 100cm hosszú kalitka már jó de minél nagyobb annál jobb.

2 nimfának ha naponta legalább 4-5 órát kinn lehetnek a szobában(felügyelet mellett) akkor egy 60-80cm mély és 150-200cm hosszú kalitka már jó de minél nagyobb annál jobb.

Ha nem tudod minden egyes nap kiengedni őket ennyi időre akkor kétszer,háromszor ilyen hosszú szobai röpdében gondolkodj ugyanis az egészséges,boldog papagájokhoz nélkülözhetetlen a repülés.


"Tojót vagy hímet?"

Mindkét faj esetében 2 hím is jól kijön egymással így 100% hogy nem lesz tojás. De persze az a természetesebb ha 1 hím-1 tojó párost veszel. Bizonyos "szabályok" betartásával nagy valószínűséggel meg lehet előzni hogy tojást tojjon a tojó.


"Milyen igényeik vannak?"

Napi friss víz, mag és szintén naponta egy külön etetőtálban tuti vegyszermentes gyümölcs,zöldség, 2 hetente 30 percig főtt tojás. Tavasztól őszig(amíg 19-20°C legalább van) hetente legalább kétszer fél órára tedd ki őket napozni az erkélyre, teraszra, kertbe(lehetőleg de. 9 és du.4 között de persze kánikulában kerüld el a 11-15 óráig tartó nagy hőséget). A kalitka aljában újságpapír(madárhomok külön etetőtálban legyen) amit naponta cserélj. Az ülőrudakat szükség szerint akár naponta mosd le ha ráürítenek. Hetente kétszer egész évben adj nekik fürdésre alkalmas edényben(pl. cserépalátét) langyos vizet(arra figyelj hogy ilyenkor sose legyen nyitva az ablak, ne legyen huzat nehogy megfázzanak, télen fürdés után ha nagyon átáztak én a biztonság kedvéért be szoktam őket rakni a kalitkába és 3 oldalról letakarom amíg meg nem száradnak).


Privátban küldök linket.

2014. okt. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!