Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok hány fokon...

Hullámos papagájok hány fokon teleltethetők át? Egyáltalán hány fokig "fagyállóak"?

Figyelt kérdés

Most kint elvannak de télen a házba nem jöhetnek..:S

Igy arra gondoltam h a pincében lehetnének.. vagy kint ha lehetne nekik valami védőházat csinálni.


2008. aug. 12. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Akkor szegény papagály elfog pusztulni, nem medve ő, vagy hüllő, hogy teleltetni kelljen. Neki kell a nyüzsi, a fény, a meleg. Ugyhogy igenis menjen a lakásba, ha meg nem nem lehet, ajándékozzátok el olyannak aki az év minden napján vigyázna rá. és szeretné, és nem akar mirelitet csinlni belőle. a papagájt, NE teleltessétek!!!
2008. aug. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az előttem szólóval!A hullámos papagájok tudtommal nem bírják jól a hideget,ezért mindenképp legyen abban helységben,ahol tartod MIN. 10-15 FOK!!!!

Az is jó,ha csinálsz védőházat,de nem elég csak zártnak lennie,valamilyen módon fűteni is kell!Legyen az egy hőt (is) sugárzó lámpa,vagy más,de elengedhetetlen!Akármelyik módot is választod,mindenképp adj nekik naponta többször langyos vizet,hogy átmelegedjenek!


Én már csak egy dolgot nem értek:mi az,hogy nem mehetnek be a házba?Ha egyszer elkezdtél hullámosokat tartani,akkor arra is kellett volna gondolni,hogy hova teszed őket,ha bejönnek a mínuszok!

2008. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha madárházban lennének télen,akkor oldalt,fenn és az ajtót szigeteld jól,ami nem árt nekik és nem fogják csipkodni,az a fehér vagy átlátszó nejlon,amit méterre lehet venni,vékony,de 2-3x tekerd át.Nem szükséges lámpa,kisit fázni fognak,de átvészelik.Március végén le lehet venni.
2008. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Az előttem szólóknak igaza van. Melegen kell tartani őket, főleg hogy télen szerintem az ő szervezetük sincs toppon..Olyan kiszámíthatatlanok az időjárások ráadásul, nagyon hamar kihűlhetnek. Nincs mód rá hogy bevidd őket a házba? Az én hullámosom sajnos úgy pusztult el, hogy egy tavaszi nagytakarítás napon amikor nem tartózkodtam otthon, anyukám kirakta az erkélyajtóba "levegőzni", és hogy addig ne érje a por. Az a kevés huzat elég volt ahhoz neki hogy lebetegedjen szegényke. Ha letakarod őket estére , nem fognak hangoskodni neked.
2008. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, időközben beszereztünk két infralámpát és engedélyt hogy behozhassuk őket télire:)
2008. aug. 19. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Klassz! :) Hálásak lesznek a kicsik.
2008. aug. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
88%
Minálunk a lakásban télen23-24 fok van és nincs semmi bajuk a papagájaimnak.Néha-néha kinyitom az ablakot és akkor is tökéletesen vannak.Amúgy tényleg nem jól bírják a hideget.
2008. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Még kicsi voltam mikor megvettük az első hullámos papagájunkat. De csak úgy rá volt téve a kalitkája a hűtőre...elpusztult.

A másodikat úgy tettük a hűtőre, hogy a kalitka alatt volt egy réteg szivacs, hogy ne fázzon meg, és ne pusztuljon el. (Több, mint 12 évig élt.) Ha már az elsővel sajnos ennyire kezdők voltunk.

2009. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 fokban elél egy papagáj?
2012. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én papagáj tenyésztő vagyok, az én madaraim télen nyáron kint vannak mindenféle fűtés nélkül. Félig nyitott garázsban vannak, annyi a lényeg hogy huzat ne érje őket,azt nagyon nem bírják,körbe kell tekerni a ketrecet valamivel, naponta kell adni nekik meleg vizet, főtt tojást, fontos hogy naponta etesd. Egyáltalán nem igaz hogy nem bírják a hideget, nagyon is jól bírják de csak akkor, ha egész évben kerti röpdében tartod őket.Ősszel a hidegek beálltakor lecserélődik a tollazatuk melegebbre, ez az egész évben házban tartottaknál nem történik meg. Nimfákat hullámosokat és énekes papagájokat tartok így,-20 fokban sem pusztult el egy sem.
2012. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!