Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit jelenthet a kanárinál a...

Csicsky kérdése:

Mit jelenthet a kanárinál a tollborzolás?

Figyelt kérdés
Kaptam ajándékba egy kis kanárisárga kanárit. Azt nem tudom, hogy milyen nemű. A tollát állandóan felborzolva tartja (úgy néz ki, mit egy kis tollgolyó). A szobában gyakran szokott repkedni, időnként egy kicsit csiripelni is. Enni rendesen eszik, fürdeni is szokott, úgyhogy nem tudom mit gondoljak erről, mert kezdettől fogva ezt csinálja (vagyis több, mint három hete, amióta nálam van, ill. lehet, hogy már az előző gazdájánál is csinálta). Állítólag akkor csinálja ezt, ha fázik (de a szobában mindig olyan 20-22 fok meleg van), vagy ha beteg.

2014. nov. 27. 22:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még megjegyezném, hogy ha a kalitkájában van, akkor a rúdon egylábon ücsörög.
2014. nov. 27. 23:30
 2/11 Törpilla57 ***** válasza:

Javasolom, hogy nézd meg újra, hogy miket válaszoltak Neked egy korábbi kérdésedre(nem kellett volna új témát nyitnod, pl. lehetett volna ott folytatni...):"Kanárival kapcsolatos kérdésekre válaszolna valaki?'"

Ha eszik, iszik rendesen, akkor a tollborzolás csak a pihenés, vagy a tisztálkodás jele. Tollászkodik közben?

2014. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olykor-olykor előfordul, hogy tollászkodik is, de ettől függetlenül a tollát egész nap felborzolva tartja.
2014. nov. 28. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:
A felborzolt tollak azért is van, mert melegíti magát, a felhúzott láb meg a pihenés miatt. Ha eszik rendesen és csipog, repked, nem hinném, hogy beteg lenne. Ha nem eszik csak gubbaszt és lógatja a szárnyát, farka is lefele áll akkor beteg a madár.
2014. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eszik rendesen, csipog is, repked is, akkor tehát fázik? Jó, akkor most csinálok itt a szobában nagyobb meleget, aztán majd meglátom (remélem nem kell neki 40 fok!). Amúgy mekkora az a szobahőmérséklet, amelyiknél már nem szabadna borzolnia a tollát, ill. számára milyen az ideális hőmérséklet? Ugyanis ezen az oldalon:


[link]


ezt írják: „A hideget minden további nélkül elviselik, még akkor is, ha időnként fagypont alá süllyed a hőmérséklet. Ilyen körülmények között azonban több táplálékra van szükségük, mint a meleg szobában.“


Akkor most miért borzolja nekem a tollát 20-22 foknál?

2014. nov. 28. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Azok a kanárik gondolom kinti röpdében vannak tartva, lehet ők másként vannak hozzászokva, nem tudom. Keress fel egy szakembert, egy madarakra specializálódott állatorvost és kérdezd meg, vagy egy kanári tenyésztőt, ő tuti meg tudja mondani a választ. Én laikus vagyok, csak feltételezéseket tudok mondani, nem biztos hogy jó. Keress fel egy hozzá értőt.
2014. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most 27,5 fok van a szobában és nem borzolja a tollát. Ezek szerint kevés lenne neki a 20-22 fok? Vagy most azért nem borzolja, mert már neki is melege van és nem akarja fokozni és ezért inkább lemond a tollborzolásról?
2014. nov. 28. 23:08
 8/11 Törpilla57 ***** válasza:
A magát laikusnak nevező válaszadó jól tudja: nem mindegy, hogy a kanári kinti körülmények között nőtt fel vagy bent a szobában. A kintiek eléggé bírják a hideget, de mivel nálunk bent vannak a madarak, inkább ez utóbbiról írnék. A 27 fok, amire most felmelegítetted a szobát, kicsit azért sok egy kanárinak. Igazából a 18-20 fok az ideális, de 22-24 fok még bírható. Mindenesetre jó párszor szükséges napközben szellőztetni, de vigyázni kell arra, hogy ne közvetlenül a kalitkára nyílódjon az ablak, inkább kicsit távolabb legyen tőle, és semmiképp ne legyen huzat! A nagyon meleg akkor kell a kanárinak, ha beteg, de akkor elegendő, ha a kalitka körül van ennyi fok pl. félig letakarva a kalitka, hogy pihenni, gyógyulni is jobban tudjon, és tartsa a takaró a meleget. Talán mégsem beteg ez a kismadár, hisz eszik, iszik, ugrándozik, talán fütyül is? Még mindig nem derült ki, hogy milyen nemű? Akitől kaptad ajándékba a kanárit, nem tudja megmondani, hogy hol nőtt fel a kanári? Ha kinti volierben, akkor bizonyára Nálad nagyon melege van, hisz nem ehhez szokott hozzá, legfeljebb fokozatosan lehet hozzászoktatni a meleghez. (ha fordítva lenne -úgy gondolom -sokkal rosszabb lenne, hisz egy meleg helyiségben felnövő kismadár kikerülve egy hideg helyiségbe bizonyára rövid időn belül megfázna és megbetegedne...!)
2014. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Törpilla57 ***** válasza:
Jó lenne, ha más is válaszolna erre a kérdésre, mert mi azért nem tapasztaltuk.hogy egész nap gombócként felborzolva üldögéljen egy kanári.(kivéve, ha beteg!) Én is csak találgatok,pedig már 6-7 éve vannak madaraink, és fiókák is.
2014. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat és a privát üzenetet is. A kérdést már feltettem ide is (még nincs válasz): [link]


Az előző tulajdonosánál is bent volt a szobában (kalitkában), de azt nem tudom, hogy azelőtt hol volt. Azt szintén még nem tudom, hogy milyen nemű. Ha a szellőztetés idejére átviszem kalitkástul a másik szobába, ahol csak 13 fok van (csak egy szobában fűtök), az nem árt meg neki?

2014. nov. 29. 18:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!