Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megkülömböztetni...

Hogyan lehet megkülömböztetni a hullámos papagáj nemét 1 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 16:33
 1/9 anonim válasza:
88%
Szia,amiótta az eszemet tudom,folyamatosan tartottunk otthon papagájt,igaz mindig hullámos törpe papagájt.Azt az orra szinéről lehet felismerni.A him papagájé olyan lilláskék,a tojóé peddig barna,bordos.de ha madarat tartasz,akkor ahonnan veszed neki a madár eledelt vagyis a kölest,ott az elárusító kel hogy ismerje a madarakat,neked milyen fajta papagájod van?
2008. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem hullámos papagájom van 2db, (azt mondta a boltos hogy 1 pár) de nem úgy viselkednek ahogy kellene .
2008. aug. 21. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kék és barna a viaszhártyájuk de csak kifejletten, ivaréretten.

Egy éves kor alatt nehezebb megkülönböztetni.Az orrnyílás körül számít a szín a legjobban. Tehát ha ott kékes egy 3-4 hónaposnak akkor szinte tuti h fiú.A tojó feje általában oldalról nézve kerekebb.Van aki azt mondja, hogy a tojók jobban, erősebben csípnek...A tojók viaszhártyája hússzínűbb.Ezek alapján remélem sikerül eldöntened. A viselkedésükre fiatalon nem sokat lehet adni mert kis bohócok:D szóval ha tépik is egymást attól még lehetnek pár:)

2008. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi az egyiket sikerült azonosítani de a másik hártyálya kék is rózsaszín is igaz hogy a feje kerekebb mint a másik de nem tudom.
2008. aug. 21. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkább rózsaszín, akkor lány! Jól írták előttem..
2008. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
94%

Egyértelműen csak ivaréretten lehet megkülönböztetni, 1 évesen válnak ivaréretté. Addig a viaszhártya színe se egyértelmű. Ivarérett korra már jobban látszik, a fiúké bekékül, vagy belilul, de ha nem is erőteljes a szín, mindenképp ezek az árnyalatok figyelhetők meg, a lányoké halványabb, bebarnul esetleg, de mindenképp világos színű marad, esetleg kissé rózsaszínes.

Mivel már a sok tenyésztés pár egyértelmű tulajdonságot elvett, így több tenyésztő is azt állítja, hogy a fejforma nem mérvadó, bár szakirodalom szerint a lányoké oldalról kerekebb, a fiúké szögletesebb, de ez is inkább csak udvarláskor látszik teljesen jól, ezt ha ők egy pár, akkor majd látni fogod.

A testtartást figyelheted esetleg, illetve a faroktollat, a fiúk farktolla hosszabb, a lányok pedig alkatra kicsit "terebélyesebbek" (párzáskor ez egyértelmű, hogy miért, a fiú rajta van a lányon, nem szabad leesnie róla, a lánynak meg el kell bírnia).

Nemrég hallottam egy tippet, bár azt nagyobb testű madarakra, de lehet, hogy hullámosoknál is jó lehet, medencecsont vizsgálat, ha meg tudod őket fogni, a lányoknál a csontok közti távolság valamivel nagyobb állítólag, a fiúknál alig kivehető, vagy egyáltalán nem - lévén, hogy a hullámos pici testű papagáj (a lányoknál ugye a tojásnak ki kell férnie).

2008. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

amíg pedig az orruk színe nem alakul ki, addig a fejük formájából: tojó-gömbölyűbb buksi, hím: nagyon enyhén szögletes. Bár inkább csak akkor látszik mikor udvarolgat, de ha jól rálátsz oldalról, akkor észrevehető a különbség.

Nagyobbként pedig a tojó orra: barnás, rózsaszínes; a hímé: kékes, lilás.

Remélem segített a válaszom.

2009. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Oriandy válasza:

Sziasztok! Ha még olvassa ezt valaki, kérem segítsen! Decemberben vettünk egy hullámos papagájt (fiút), aztán januárban mivel azt vettük észre, hogy unatkozik, tépte a tollát és "megszólalni" sem volt kedve, vettünk neki egy társat. Az állatkereskedésben is azt mondták, hogy amelyiket kinéztük, biztosan lány, mivel a csőre feletti hártya barna. Megvettük, összeengedtük őket, oké, minden rendben. Volt ez januárban. Mára a lánynak vásárolt papagáj hártyája majdnem ugyan olyan kékes színű, mint a másiké. Ez mitől van? Lehet, hogy akkor nem is kislányt vettünk másodszorra? Csináltam róla fényképet is, de nem tudom ide feltenni. Ha valaki esetleg tudna segíteni vagy választ adni, annak elküldöm a képet....

Köszi!!!

2020. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű megkülönböztetni a nemeket, mivel a hímek és a tojók is színes tollazattal rendelkeznek. Az úgynevezett viaszhártya (a csőr fölött lévő orrhártya) segítségével lehet megállapítani a nemet. A tojók viaszhártyája általában barna, a hímeké pedig kék. Tenyésztéstől függően a hímek viaszhártyája lehet lila vagy rózsaszín is. Mindkét nem egyedei kb. 18 cm hosszúak (fej és farok közötti hossz) és 25-40 g-ot nyomnak.
2021. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!