Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire koszosak a hullámos...

Mennyire koszosak a hullámos papagájok? Mennyire nagy felelősség a papagáj tartás?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondták nem szeretnék, ha papagájt tartanék mert nagyon koszosak és a padlószőnyegnek nem tenne jót.Szeretnék egy hullámos papagájt, kicsit később pedig vennék neki egy párt is. De nem tudom hogy mekkora kalitka lenne elég nekik mert a lehető legnagyobbat megvenném csak mivel szobámban lennének nem tudok hatalmasat venni. A válaszokat, és segítségeket előre is köszönöm!

2015. febr. 25. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nimfa könnyebben szoktatható tisztaságra, de sokkal nagyobbat és hígabbat ürít, mint a hullámos. A többi nagyjából ugyan az. Tisztaság szempontból.
2015. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 2 hullámosom van.

100*50*100-as kalitkában vannak, a kalitka alsó részéhez plexilapot rögzítettem, az etető a kalitka aljához közel van, így elég sok koszt magfog, de emellett is naponta kell söprögetni. A padlószőnyeg ebből a szempontból tényleg nem szerencsés.

1. minél nagyobb a kalitka, annál kisebb a kosz, ami kijut belőle (kisebb kalitkám is volt, tapasztalat) - szerintem 1 méteres hossz kell ahhoz, hogy kényelmes legyen nekik

2. a kalitka alá tehetsz valami könnyebben tisztítható anyagot, ahogy ezt már valaki javasolta is

3. vehetsz egy kézi porszívót - vagy a családi porszívónak találsz helyet a kalitka mellett...


Ha egy papagájt tudsz tartani, akkor tudsz kettőt is, feltétlen párban tarts!!!


Ugyanolyan felelősség, mint bármilyen más élőlényt tartani. Hosszútávú kötöttség. (pl. tudod, hogy gondoskodsz róla, ha elutaztok? - nekem pl. ez okozta anno az egyik legkomolyabb fejtörést...)


A kosz mellett gondolj a zajra is.

A hullámos az egyik leghalkabb papagáj, én egy szobában alszom velük, hagynak is aludni, és nem zavar a csivitelésük. De lehet, hogy a szüleidet zavarná, mert még a hullámos hangja is messzire elhallatszik, egy élesebb hangú papagájról nem is szólva!

2015. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 13 éves vagyok és nagyon megtetszettek csak nem tudok semmit ebben a témában nem tudom milyen fajta lenne a legalkalmasabb meg a kalitkáról is keveset tudok egyenlőre csak tájékozódom és azt tudom hogy sokáig élnek ezzel nem lenne gondom. :)
2015. febr. 26. 13:18
 14/18 A kérdező kommentje:
A szobám 16 négyzetméter körül van :)
2015. febr. 26. 14:03
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen a legideálisabb egy madárszoba, de arra sokaknak nincs lehetőségük. Ettől még a kalitka is megoldás, ha egyébként azon kívül is van mozgásterük. Egyébként ők elég jól tudják, mikor mennyit akarnak mozogni, nálunk is az esetek 90%-ában nyitott kalitkaajtó volt, tehát nem voltak bezárva, de volt, amikor ennek ellenére nem jöttek ki, vagy csak a kalitka tetejére. Aztán olyan madaram is volt, aki állandóan a vállunkon ücsörgött.
2015. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

A hullámosok főleg a hímek egész nap csipognak de nem zavaró hangerővel szerintem,hallgassa meg az egész család a hangjukat élőben és döntsétek el titeket zavarna-e.


A hullámos papagájok hiperaktívak és mindennél jobban imádnak repülni. Az nem normális hogyha alig mozognak, az inaktivitás náluk viselkedésproblémát jelent amit okozhat a kis mozgástér vagy az ingerszegény környezet,unalom. Ha nincs miért mozogniuk ellustulnak ezért kell nekik az ingergazdag környezet, nagy mozgástér változatos elfoglaltságokkal.

Az én hullámosaim a fentieknek megfelelően nagyon tevékenyek. Udvarolnak, repkednek,stb. a kalitkában és alig várják hogy kijöhessenek. Kinn száguldoznak, rágnak, bandáznak.

Imádom nézni ahogy elvannak.

2015. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Attres válasza:
50%
Ha van türelmed hozzá akkor vegyél! Mert ezt takaritani kell rendesen! :D
2015. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kovács Elu válasza:
Én neked az énekes papagájt ajánlom :) én is szerettem volna hullámosokat de amiket mondtak szóval kidobálják a magvakat nagy koszt csinál, de az énekes nem dobálja ki inkább a madárhomokot túrja de nem úgy hogy kitúrja a kalitkából. nekem énekesem van nagyon szeretem nem csinál koszt és reggel kellem hangra ébredek fel.
2015. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!