Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom agresszív. Mindenk...

A papagájom agresszív. Mindenki segitségére szükségem van! (? )

Figyelt kérdés
Van egy tojó nimfám, egyedül tartottam míg meg nem szelidült aztán vettem neki egy párt (hím nemü)akit miután hozzánk szokott meg sem szelidítettük egyből átraktuk a tojó kalitjába. Nem zavart hogy nem szelíd. csak egy párt akartam. Már hozzá sem érhetek a tojóhoz mert megtámad. Az agresszivitása a párja féltéséből fakad. Szeretnék újra foglalkozni velük de nem engedi a hím. Minden egyes napomat megnehezíti. Ráadásul nagyon szomorú vagyok. És most arra kérnék mindenkit hogy ötleteljen. Mi erre a megoldás? azon kívül hogy adjam el az egyik papagájt. akármilyen ötletet meghallgatok. nincs hülye ötlet csak mondjátok ami az eszetekbe jut. Tényleg fontos!!! És minden egyes választ előre is köszönök.

2015. júl. 10. 09:00
 1/8 tetugyerek válasza:
Napelemes zenelejátszó. Ez jutott eszembe.
2015. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
A papagáj társaslény. Így boldogabb, ha van párja. Ne magad szórakoztatására tarts állatot, hanem próbálj minél jobb körülményeket biztosítani nekik.
2015. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-as vagyok, itt tedd fel a kérdésedet, segíteni fognak. Valamint olvass, olvass az itteni fórumokban.


[link]

2015. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nem a magam szórakoztatásár van. Csak megneheziti a napjaim. Nem csak hogy fizikai fájdalmat okoz a madár de még állat orvoshoz sem tudom vinni és meg sem tudom vizsgálni egyiket sem.
2015. júl. 10. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:

A fokozatosság nagyon fontos. Próbálj meg sok időt tölteni velük, és ne rögtön azzal kezd, hogy simogatod a tojót, hanem kalitkán kívül "ismerkedj". Ha megszokta a fiú is jobban a társaságod, talán nem lesz annyira féltékeny. (ha ez a gondja egyáltalán...)

Sok sikert!

2015. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán ma fejlődött valamit mert nem támadott meg viszont csak rongyal tudom megfogni és visszarakni a kalitkába, az lehet probléma?
2015. júl. 10. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen ez sajnos probléma. Tovább vadulhat ettől a stressztől. Reptetés után maguktól vissza kell menniük a kalijukba, nem kell befogni. Ha nem túl nagy és világos helyen röpteted őket, akkor visszamennek maguktól.
2015. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én azt hittem hogyha 2 pillanat alatt befogom és nem hajkurászom sokáig akkor semmi baja sem lesz. Majd megoldom valahogy addik visszacsalogatom őket fürtös kölessel vagy vissza rakom a tojót és a hím is utána megy.
2015. júl. 10. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!