Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell a csirke nyakát...

Hogyan kell a csirke nyakát elvágni?

Figyelt kérdés

Nem az előző kérdező vagyok, de hasonló a problémám. Mennyire kell belevágni a nyakába, hogy azonnal elpusztuljon és ne kelljen újra vágni? Még nem láttam ilyet élőben (csak messziről), így nem tudtam megítélni. Ti előtte kitapintjátok a gigáját (vagy mi a neve), és azt vágjátok át? Vagy milyen mélyre menjen a kés? (A fejét azért nem szeretném teljesen levágni...)

(Tudom, elég barbár dolognak tűnik, de én szeretem a csirkehúst, mint sokan mások. Akinek meg nem tetszik a kérdésem, az talán olvasgasson másik kérdéseket!)


2008. szept. 6. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

mOST IRTAM LE A MÀSIKHOZ AZ EGÉSZ RITUÀLÉT(VÉGÉN VÀLASZOLTAM)

DE ELVÀGNI A TORKÀT AKÀRMILYEN VÀGOD,AKKOR IS VERGÖDNI FOG AZ IDEGEK MIATT,EZÉRT ÉRDEMES LÀBAIT ,MEG SZÀRNYIT EGY MADZAGGAL ÖSSZEKÖTNI.

aMUGY MEG MÉLYEN VÀGD EL,HISZ A FEJÉRE GONDOLOM UTÀNA NINCS SZÜKSÉGED,TEHÀT ELTÀVOLITÀS SZEMPONTJÀBOL:NAGYON MÉLYEN.

aZTÀN IRTA,VÉR KIENGEDÉSE,FORRASZTÀS,TALLIUZÀS,BÉL ELTÀVOLITÀS,BELSÖ SZERVEK KISZEDÉSE,ÉS KÖÄSZ.

bOSC HOGY NAGYBETÜKKEL IRTAM,DE NEM VETTEM ÉSZRE:))))))))9

2008. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom,mineke tetted fel ezt a kédést,2 kérdéssel léjjebb levő kérdésbe is írhattál volna.
2008. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: köszi a részletes választ. Hogy "akkor is vergődni fog", az nem jelenti azt, hogy azért vergődik esetleg, mert szenved. Nyilván, ha nem vágom el eléggé, akkor sokkal lassabban pusztul el, ami már mondható állatkínzásnak. (Egyébként a fejét sem szándékozom kidobni, levesbe jó lesz, apum imádja. Ezért aztán nem akarom annyira mélyen sem bevágni, hogy aztán tisztítás közben "leszakadjon".)
2008. szept. 6. 09:58
 4/13 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: miért írnék a kérdésbe kérdést? A válaszokat általában -már az értelmesebbje- a feltett kérdés megválaszolása érdekében írja, nem azért, hogy a sajátját belekeverje.
2008. szept. 6. 10:01
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképp kösd meg a szárnyát és a lábát, mert az egyik ismerősöm nem kötötte le és levágta a fejét, de nem teljesen, szóval úgy, hogy még lógott a feje. Azonban a madár - lógó fejjel - felszállt a tetőre. Vicces és egyben undorító volt egy lógó fejű madár a tetőn. És próbálj gyorsan végezni vele, hogy kevesebb fájdalmat kelljen átvészelnie.
2008. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
nem a fájdalom miatt vergődik. ez ilyen idegrángás a halál után.
2008. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Az elsö vàlasz ado vagyok:nos levagyok szépen pontozva,pedig semmi rosszindulat nem volt bennem,és nem irtam egy szoval sem hogy a fäjdalomtol vergödik,pontosan az idegtöl,mindegy hogy mélyen vàgod vagy teljesen,akkor is mozogni fog még az idegtöl.

Nos nekem mindegy mit csinàlsz a fejével,ha kell akkor fözd bele a levesedbe apàdnak,egy szoval se irtam,hogy mindenképp kikelldobnod


a màsik:miért pontoznak le,ha csak a normàlis menetet irtam le?

vagy azt kellene irnom:ne vàgd le?

na nem érdekel,amugy meg elötted volt ugyanez a vàlasz,hàt abba ott van minden.

Csalodott vagyok,hisz nem irtam semmi rosszat,te megfölreértöen kritizàlsz.

na jo,ha te ugy gondolod,hogy az a csirke azonnal mozdulatlan lesz akkor hajrà!!!!!!!!!!!!!!!!!!

de tapasztalatbol irom,hogy nem.

Ja és nem sajnàlni akartam azt a tyukot,mert én még malacot is szivesen leszurok,hisz azt is eszem,meg nyulat nyuzok,stb,tehàt nem védtem .

2008. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Persze, nem fáj neki, kifejezetten élvezi a műveletet.Miért nem kérdezed meg hogyan kell embert ölni?Az sem más.Ja hogy az utóbbit büntetik!Ettől még ugyanolyan gyilkos aki kiolt egy életet, egy állat még védekezni sem nagyon tud, mintha egy kisgyereket ölnél le.Aztán lehet vitatkozni hogy a humánusabb...
2008. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Agyam eldobom...

Nem magyarul írtam a kérdést?

Először is: senkit nem pontoztam le, tehát mindenki úgy sértődik meg, ahogy akar, de nem miattam!

A másik: nehogy már összehasonlítsuk a csirke levágását egy gyerek megölésével!!! Ez már enyhén szólva elmebeteg megközelítés, lehetsz akármilyen fanatikus állatvédő.

Végül pedig... roppantul nem az a lényeg, hogy mitől rángatózik az a csirke, a fájdalomtól vagy a kimúlástól, ami engem érdekelne (bár már nem nagyon hiszem, hogy erre még értelmes választ fogok kapni), az az, hogy -->részletezem, hátha így jobban megvilágosul a dolog -->

amikor már a kés a csirke nyakánál van, megmozdul a kezemben, belevág a húsba... nos, akkor milyen mélyen menjen bele, hogy se le ne szakadjon a feje, se épp csak megvágva legyen (ami ugyebár lassú kiszenvedést okozhat, amit nem szeretnék).

Ezek után várom azokat a válaszokat, amik értelmesen felelnek a kérdésemre. :-)

2008. szept. 7. 17:04
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Én már elég sok ilyet láttam falun. Megkérdeztem mamám, hogy is kell ezt pontosan:

-Odakészítesz egy tálat a kifolyó vérnek (nagyon finom hagymával és tojással megsütve)

-Előkészítessz egy nagyon jól megélezett kést, SIMA PENGÉJŰT, nem holmi fűrésszerű steak-kést! A penge legyen viszonylag vékony pl. átlagos kenyérszelő, nem egy vastag bajonett, vagy egy könnyen elhajló penge!

-Elkapod a jószágot.

-Olyan távolságban helyezed el a táltól, hogy a majdani seb, (ha a nyakat odahajtod) a tál fölött legyen.

-Nem muszáj kötéllel vesződni, rálépsz a kezeddel összefogott lábaira (csak a cipőd első, lábujjaid felőli 1/3-ával. A testsúlyod a talajt terhelje.), Majd GYENGÉD erőhatást gyakorolsz a lábad első felével, épp, hogy ne bírja magát kiszabadítani. Ezután elengeded a lábakat, a szárnyakat is összefogod és ugyanezen módszerrel leszorítod a földre a másik lábaddal. A testet NE FESZÍTSD meg túlságosan , az állatra ható kényszerhatás a lehető leginkább fájdalommentes legyen számára, de ügyelj rá, hogy ne nagyon tudjon ficánkolni(ilyenkor csak eltöri a szárnyát stb.) és kiszabadulni!

-Húzd a fejet felfelé. Az, hogy ki hogy ragadja meg az változó lehet (majd ki fogod tapasztalni), mamám valahogy úgy szokta, hogy a hüvelykujjával megtámasztja kicsivel a csőr alatt, majd a többi ujjával átfogja a tarkó aljától, a taréjon keresztül egészen a csőr felső kávájáig a szemére vigyázz, ne nyomd meg, mert fáj neki!

-Ha ez megvan, vedd a kezedbe a PENGEÉLES kést, tartsd a torokhoz kb 2cm-rel a fej alatt derékszögben a nyakra, úgy, hogy a tollak közé becsússzon a penge. Ami most jön az a döntő abban, hogy a halál szinte azonnal beálljon: A KÉSÉL KÖZVETLEN HEGY UTÁNI RÉSZE LEGYEN A NYAKON. MINDIG A FELÉD ESŐ OLDALRÓL INDÍTVA VÉGEZZ EGY ERŐTELJES, JÓLIRÁNYZOTT BEMETSZÉST, EGÉSZEN A CSIGOLYÁKIG, HA NEM ELÉG, ISMÉTELD MEG! A VÁGÁS ÉRINTSE MINDKÉT ARTÉRIÁT!!! KB. AZ ALSÓ 1/3-ÁT KELL BEMETSZENI A NYAKNAK, AZ ÍVET KÖVETVE, EGYENLETESEN!

-Ezt követően hajtsd a sebes részt a tál főlé és véreztesd ki.

-ha nem akarod, hogy rángatódzon, akkor állj még a szárnyakon és lábakon néhány 10 másodpercig (ilyenkor érdemes nagyobb erővel a földhöz szorítani, azt már úgysem érzi!

Ahogy megszűnt az agy vérellátása, onnantól kezdve már feltehetően nem érzékel semmit. ezért LÉGY HATÁROZOTT, NE NYISZITELD HOSSZÚ IDEIG, LEGYEN A SEB ELÉG MÉLY, ÉS NE KAPKODVA, HANEM HIGGADTAN CSINÁLD!!!

Mamám azt mondja, gyakorlat teszi a mestert! Ő már annyiszor csinálta, hogy szerintem a jószágok csak az első pillanatokban éreznek fájdalmat.

2008. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!