Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet egyedul tartani hullamos...

Lehet egyedul tartani hullamos papagajt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A hullamos papagajt lehet egyedul tartani? Tudom, hogy tarsas leny, de olvastam mar olyan oldalt, ami azt irja, hogy lehet, es most nem tudom minek higyjek...

2015. aug. 10. 14:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
Lehet ,de hamar elpusztul ,mert abszolutt tarsas leny egyedul ugyan olyan depresszios ,nint az ember!
2015. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A hamar pontosan mit jelent? (pl.: 1 ev, fel ev stb...)
2015. aug. 10. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt egy pár hullámos papagáj ... 5 év után véletlenül valahogy kirepült az egyik .. A másik meg rá 3 hónapra elpusztult.. szóval szerintem hullámos papagájt nem jó magába tartani..
2015. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, errol mar hallottam! Bar ha mar hozzaszokik a parjahoz mar lehetseges hogy belepusztul! Hisz nagyjabol az embernel is igy van, csak mi nem pusztulunk el, viszont a szivunk megszakad! De persze lehet hogy siman par nelkul is ilyen keveset el, de szerintem ez madartol fugg! Minden esetre koszonom valaszod!
2015. aug. 10. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
De szerintem nimfa papagájt vegyél az el van job ban magában .:)
2015. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
en is erre gondoltam, de anyukam szerint az hatalmas es eloszor probalkozunk a hullamossal
2015. aug. 10. 19:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok megsérteni senkit, de nem a teljes igazságot írták le az eddigi válaszolók.


" Egy gyakori tévhit, miszerint ha a hullámos papagáj párja elpusztul, akkor a másik fél is bánatában belehal.


Számtalan tenyésztőt ismerek, aki hullámos papagájt tenyészt, és olyat is, aki csak hobbiból tartja őket, de egy ilyen esetről sem tudok. Valószínű némi igazság alapja biztosan van, de szerintem ez csak valami városi legenda.


Ha valamelyik fél elpusztult, a legjobb, amit tehetsz, hogy minél hamarabb veszel mellé egy újat. A hullámos papagájokat nem kell összeszoktatni, egyből össze lehet őket engedni. Persze egy nagyobb kalitkában."



A kérdésre pedig a válasz: NEM, nem lehet egyedül tartani semmilyen fajta papagájt.

Nem fog könnyebben szelídülni, nem fog gyorsabban megrtanulni beszélni, csak ártasz vele a papagájnak.

2015. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es szerintem sem teljesen igaz ez az alitas, de elofordulhat!
2015. aug. 11. 10:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, de csak néhány papagájfajtánál, akik hiper monogám életet élnek, egész életükben csak egy párt választanak, és ahhoz ragaszkodnak stb.

Ilyenek pl. Az ara papagájok.


Viszont a hullámosok a természetben is 3-4évente párt cserélnek, hasonlóan, mint pl. a sárgabóbitás kakaduk.


Tehát ők a párjuk elvesztését is könnyebben viselik, szemben pl. A nimfákkal, ők nagyon sokáig és kitartóan ragaszkodnak a párjukhoz.


De a legfontosabb, hogy egyedül semmiképpen nem szabad tartani a papagájokat.


Nem csak azért mert a folyamatos magas stressztől, és frusztrációtól ( mivel a természetben a madár csapat jelenti számukra az egyetlen biztos pontot a ragadozókkal szemben, és ezért ha ez megszűnik, folyamatosan félni fognak) általában hamarabb elpusztul a papagáj, de addig is nagyon sok szenvedésen megy keresztül.


Az élete fajtárs(ak) nélkül -hiába állhat rendelkezésére óriási tér, sok játék és foglalkozás- egyre sivárabbá, unalmasabbá válik, depressziós is lehet, de előfordulhat, hogy teljesen inaktív lesz, és egész nap csak egy helyben ül.


Szóval mindenképp két madárhám kell gondolkodni.

2015. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen lehet ,de majd Ha vegig kell nezned a szomorusagat nem leszel tole feldobva,es le maradsz arrol az oromromrol amit egyutt tudnak nyujtani a sok jetekossag es csiripeles hogy ne is soroljam tovabb!
2015. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!