Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor párosodik két hullámos...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Mikor párosodik két hullámos papagáj? Mik a jelek? Hány éves kortól? Mennyi az ideje amíg kitojja a tojást? Mennyi ideig ül rajta? Mit kell akkor venni neki?

Figyelt kérdés
Van két hullámos papagájom.Egy kék színű egy és fél éves,a viaszhártyája erős kék színű,úgyhogy ő fiú(szerintem),és egy sárgás zöldes színű,kb fél éves,egy éves körüli, a viaszhártyájának a színe nem végleges,szerintem,de annak a színe most még nagyon halványan kék,és az orrlyukai körül szinte már fehér,és szerintem ő lány lesz.Arra vagyok kíváncsi,hogy tavasszal szaporodhatnak?Vagy hány éves kortól ivarérettek?Ha megvan rá az esélye hogy szaporodjanak,akkor tavasz melyik hónapjában?Hogyan lehet észrevenni a tojón,hogy nem sokára tojni fog?Ha tojt mit kell nekik venni?Mit kell csinálni a tojásokkal,még ha rajta is ül?Mennyi idő,amíg kikelnek a kicsik?Akármilyen almot teszünk be nekik,pl madárhomok,vagy ilyen fehérebb kis szemcsés kavics nagyságú macskaalom,akkor is tojni fog?Szét kell választani a hímet a nősténytől ha már tojt a nőstény?Remélem tudtok segíteni,és előre is köszönöm!
2015. szept. 26. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsi kalitkában, ahol állandó zavarásnak vannak kitéve, ne várj semmit. Hozzávetőlegesen egy 1mx1mx2m-es kalitkában, ami zavarásmentes helyen van elhelyezve, számíthatsz szaporulatra.
2015. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hát nagy részben nem vagyunk itthon,de ha itthon vagyok,akkor néha szoktam hozzájuk beszélni,megpróbálom megsimogatni őket.Úgyhogy igazából nyugis helyen vannak.Mennyi idős kortól ivarérettek?
2015. szept. 26. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Virág!


Azt hiszem tudok segíteni, de nem mindenben:


"Mikor párosodik két hullámos papagáj? "


A fűtött helyiségben, szobában tartott papagájok az év bármely szakaszában, akár télen is szaporodhatnak és költhetnek. A szabadban, vagy a vadonban csak az élelem bősége és a hőmérséklet szabályozza a szaporodásukat, de ezek a tényezők fogságban, beltéren állandósulnak.


"Arra vagyok kíváncsi,hogy tavasszal szaporodhatnak?Vagy hány éves kortól ivarérettek?Ha megvan rá az esélye hogy szaporodjanak,akkor tavasz melyik hónapjában?"


A hullámos papagájok korán lesznek ivarérettek, de az ivarérettség elérése után közvetlenül NEM szabad tenyészteni, meg kell várni a tenyészérett kort, ami kb egy év, pár hónapos korukban következik be, addig várni kell. Én nem ajánlom, hogy már tavaszzal költsenek, érdemes lenne még egy kicsit várni.


"Ha tojt mit kell nekik venni?"


A tenyésztésre való felkészülést már jó néhány hónappal a letojás előtt meg kell kezdeni. A költőpárnak mindennap kell lágyeleséget, sok zöldséget-gyümölcsöt adni MINDEN NAP. Jobb minőségű vitamin sem árt. A teynésztésbe csak akkor szabad belekezdeni, ha mindkét madár teljesen egészséges, fiatal és jó erőben van, valamint a paár már kellően összeszokott, és etetik egymást.


"Hogyan lehet észrevenni a tojón,hogy nem sokára tojni fog"

A tojó kevésbé aktív, valamint árulkodó jel lehet az is, ha nekiesik a szépiának, mivel a tojás keményny héjjához kell a mész. Ha a tojó nem jut megfelelő táplálékhoz, és szépiához, az katasztrófához is vezethet, pl ha nem tud megszilárdulni a tojás a tojó testében, akkor lágyhéjú lesz, ami a tojó elpusztulásához vezet. (a legtöbb esetben)


Amikor ezek megvannak, kell egy odú. 19x19cm alapterületű, kb23cm magas, 5cm-es röpnyílású odú már jó, de boltban aligha tudsz megefelőt szerezni, inkább készíts otthon. Fonots még, hogy a röpnyílásnál legyen egy rövidebb űlőrúd.


"Ha tojt mit kell nekik venni?"


Fel kell hagyni a napi lágyeleséggel, csökkenteni kell a zöldség gyümölcs mennyiséget, növelni a magokét.


"Mit kell csinálni a tojásokkal,még ha rajta is ül?"


Semmit. ILyenkor a zavarásmentes elhelyezés a legfontosabb.


"Akármilyen almot teszünk be nekik,pl madárhomok,vagy ilyen fehérebb kis szemcsés kavics nagyságú macskaalom,akkor is tojni fog?"


Nem. Forgácsot kell nekik betenni.


"Szét kell választani a hímet a nősténytől ha már tojt a nőstény?"


NEM. A tojó és a hím együtt nevelik a fiókákat, a fiókák valószínűleg elpusztulnának, ha csak egy szülő gondoskodik róla.


AMIKET MÉG FELTÉTLENÜL TUDNPD KELL:


-PAPAGÁJT NEM LEHET KALITKÁBAN TENYÉSZTENI, CSAK RÖPDÉBEN. A fiatal hullámos papagájok életében csak egy rövid időszak szolgál arra, hogy a papagáj megtanuljon repülni, és erősítse a szárnyizmait. Ha ekkor nincs lehetősége nagy távokat és sokat repülni, már soha többé nem fog tudni normálisan repülni, soha többé nem fog erős izmokkal rendelkezni. Nem tudom, hogy mekkora kalitkában vannak a papagájaid, de ha kisebb, mint pl 80x50x80 cm, akkor még ketten is alig férnek el benne, és abszolút tömegnyomor lesz, ha ehhez még hozzászámolunk 4-5 fiókát.


-HULLÁMOS PAPAGÁJBÓL MÁR ÍGY IS TÚL SOK VAN, RÁADÁSUL EZEK A MADRAAK RETTENETES KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT (PL EGYEDÜL, KIS KALITKÁBAN) SÍNYLŐDNEK, SOK A GAZDÁT KERESŐ, KIDOBOTT, ÖRÖKBEFOGADANDÓ MADÁR, SZÓVAL NEM CÉLSZERŰ MÉG TÖBBET GYÁRTANI. A Magyarországi papagájtartok 60-70%-nak fingja sincs a papagájai valós igényeiről, nyugodt szívvel tartja papagáját egyedül, műanyag ülőrudakkal, kiengedés nélkül egy 40x30-as vacakban. Nagyon kevesen tudnak megfelelően gondoskodni a papagájaikról, ők is inkább befogadnak fölöslegessé vált madarakat. Én a helyedben nem gyártanék még több ilyen rossz körülmények között élő, szenvedő madarat.


GONDOLD ÁT, HOGY MIND A LEGALÁBB NÉGY-ÖT MADÁRNAK TUDSZ-E GAZDÁT TALÁLNI. Mint írtam a papagájt tartó, és a papagájtartásra vállalkozó emberek többsége nem ért igazából a papagájaihoz, így nagyon nehéz az összes papagájnak jó gazdát találni. Még ingyen is nehéz elsózni valakinek őket, és persze előtte megbizonysosdni arról, hogy jól fogja-e tartani a papagájt.


-A TENYÉSZTÉS KOCKÁZATOS. Bezony. ha nem értesz különösen hozzá, nagyon könnyen elpusztulhatnak a szülők, vagy a fiókák, nem is beszélve arról,


-A TENYÉSZTÉS TELJESEN LEZSAROLJA HULLÁMOS PAPAGÁJOK EGÉSZSÉGÉT, a teynészpárok szinte teljesen legyengülnek, a költés nagyon sok energiájukat felemészti, és a fiatal, tapasztalatlan madarak nem mindig járnak sikerrel, gyakran elpusztulnak a fiókák.


Komolyan mondom, hogy nagyon alaposan gondold át a tenyésztést, biztos, hogy ez tényleg kell neked, és a madaraidnak?

2015. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a második válaszadónak,nagyon sokat segített.
2015. szept. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!