Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék, azért hogy...

Mit tehetnék, azért hogy jobban bejöjjön a fiú hullámos a lánynak?

Figyelt kérdés

Most van egy hím hullámosom,akinek még őszi szünetben vettem egy párt ( tojót ), de szegény a következő héten meghalt :'(... viszont nagyon szeretnék neki egy másik párt. De a régebbi párjával már egy fél óra alatt elérte a hullim, hogy csőrözzenek, vagy is gondolom egy pár lettek volna, de nem tudom, hogy ez vajon a kövi párjával hogy lenne. Mivel én nagyon szeretnék egy fiókát.


Tehát a kérdés igazából a kövi lenne:

Mit tehetnék hogy az új kislányt ( természetesen még nem vettem meg ) jobban el tudja csábítani a hullim?


Mondjuk a kislányt hagyjam magányosan egy két hétig, és magányos lesz, ezért majd jobban örül a fiúnak? ( ilyesmikre gondoltam... )


Előre is nagyon köszönöm válaszod! Tényleg!!!



2015. dec. 1. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Rúzsozd ki egy kicsit...


Ez nem így működik. A nagyobb testű papagájoknál (pl. aráknál) esik meg néha, hogy a még "gyászoló" egyedül maradt madár megöli/bántja a mellé hozott, közeledően viselkedő új jövevényt. De ez még náluk is ritka.


A hullámosok pedig egyrészt nem tartoznak a legmonogámabb fajok közé (ha van lehetőségük, 3-5 évenként párt cserélnek, bár ez egyedfüggő) másrészt ők legtöbbször döccenésmentesen, könnyen összeszoktathatóak, és nem agresszívak, ha új madár kerül a területükbe.

Olvastam már olyat is, hogy ha két nem túl vad természetű madarunk van, akár rövid összeszoktatás mellett, vagy anélkül is összeengedhetőek, annyira ritkán bántják egymást. Én mondjuk nem kockáztatnék.


Az, hogy mikor kezdenek egymásnak udvarolni, egyedfüggő.


Ha a hím viszonylag vehemens, aktív természet, a tojó pedig nem védekezik veszettül valamilyen okból kifolyólag, akkor a hím rögtön "elcsábítja" a tojót.


Ha a tojó kissé "harcias" és nem szereti az ismeretlen madarak közeledését, lehet hogy eleinte elkergeti majd az udvarolni kívánó hímet, vagy netán ha a tojó túl félénk, lehet hogy az első napokban menekülni fog a hím elől.


Tehát a madarak személyiségétől, azonbelül attól, hogy mennyire hasonlítanak egymásra belsőleg függ elsősorban, hogy mennyi idő alatt, és mennyire szoknak össze.


Te "mesterségesen" nem tudsz erre még rádobni egy lapáttal, csak annyit tehetsz, hogy megpróbálsz összeillő madarakat választani, és rendesen összeszoktatni őket.


Az "összeszoktatás" lényege az, hogy ne tedd össze rögtön a két madarat, hanem legyenek külön kalitkában, a kalitkák pedig egymás mellett, hogy láthassák egymást. Jó, ha így vannak, egy pár napig/hétig, amíg meg nem szokták egymást.


Amit én még fontosnak tartok, a karantén. Ennek lényege abban áll, hogy a megvásárolt madarat pár hétig a régitől távol, egy másik helyiségben tartjuk, aminek oka az, hogy a hozott madár lehet beteg, és ez a betegség lehet, hogy csa egy pár hét múltán jön ki rajta, és ha azelőtt beteszed a másikhoz, esetleg azt ismegfertőzheti, és mind a ketten betegek lesznek.


Nem tudom mitől halt meg a tojód, de a karantén pont az ilyen esetek elkerülésére jó. Az ajánlott hossza négy hét.


"én nagyon szeretnék egy fiókát."


Ez szép és jó, csak szorozd be öttel, azoknak a felnevelésüknek, kiköltetésüknek a költségével, a kockázattal, miszerint a fiókák, vagy a szülőmadarak elpusztulhatnak, és az idővel, amit a JÓ és FELELŐSSÉGTELJES négy gazdi keresésével töltesz majd.


Nehéz, lesz, mert tapasztalatom szerint a magyar papagájtartók 60-70 százalékának fingja sincs arról, hogy kell nem állatkínzás szintjén tartania papagájokat.



És általában a hullámosokat nehéz még ingyen is elsózni őket, mert valamilyen okból kifolyólag rengetegg fölöslegessé vált, szaporított páldány van...



Gondold át ezeket.

2015. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ( még jöhetnek válaszok )
2015. dec. 1. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!