Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zúzógyomorhoz (Kérdésed túl...

Zúzógyomorhoz (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )?

Figyelt kérdés
Most lesz papagájom (hullámos), és azt szeretném kérdezni, h a zúzógyomrának mi a jobb? Apró kavicsok, homok, vagy finom sóder? Ezeket h kell "tálalni"? Hol vehetek, vagy ha én szerzek h tisztíthatom?

2016. jan. 4. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
a madár méreteihez kell igazodni. Hullámos papagájnál az 1-2 mm szemcsenagyság megfelel. Tehát nem alkalmas a nagyon finom u.n. bányahomok, hanem a nagyobb szemcséjű folyami homok kell. Az ennél nagyobb szemcséket meg nem biztos, hogy képes lenyelni. Nyilván lehet venni is díszállat kereskedésben, de a lakóhelyeden vagy környékén is lehet keresni ill. találni, építőanyag kereskedésben valószínűleg van. De ha az ember jár-kel folyó vagy patakparton, esetleg valamilyen kerti munkát végez, akkor is össze lehet szedni megfelelő mennyiségben és méretben. Ki kell mosni belőle a kioldható szennyeződést, vagy ki lehet főzni (ha szennyezettebb helyről való). Ne felejtkezz el a szépiacsontról vagy tojáshéjról sem, ami a csontozatához ill. a csőr koptatásához kell.
2016. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem értek egyet az előttem hozzászólóval! Az innen-onnan összeszedett homoktól beteg lehet a madár, hiszen "belsőleg" használja fel! A madárkereskedésben lehet kapni bezacskózva, direkt hullámos papagájnak való homokot és ha jól emlékszem, 50 Ft egy zacskó. A homokot a kalitka aljáról hetente 1-2 alkalommal cserélni kell és a kalitka alját jó alaposan kimosni.Sok sikert a madártartáshoz, legyen sok örömöd benne! Nagyon hálás és érző szívű társ, ha sokat foglalkozol vele, meghálálja!
2016. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom. Sokan a kalitka aljára teszik, csak azt nem veszik figyelembe, hogy a madárkák onnan esznek, ahol a székletük van, ez sem higiénikus. Nálunk úgy van, hogy egy tálkában van a madárhomok, az ülőrúdtól nem messze, olyan tálka ami ráakasztható a kalitka belsejére így nem kerül bele széklet.

Még egyszer, lehet hogy nem fogalmaztam szépen mert kicsit sietek bocs: az a baj, ha lennről eszik a homokot, akkor kakát is csípnek fel vele véletlenül ez tuti. Heti 2x-nél többször kell akkor cserélni ha nem akarod tálkában feltenni. Mindenképp a tálas módszert javaslom, meg fogják találni. Nekünk is így van és minden rendben van.

2016. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen ^^
2016. jan. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!