Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fogságban tartott házi...

A fogságban tartott házi galambokat elengedném, akkor életben maradnának a szabadban?

Figyelt kérdés
Kajának hozták, de nincs szívünk megölni.
2010. ápr. 18. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer felneveltem egy talált galambot. én tanítottam meg repülni is. macskakajával etettem vízbe áztatva amíg pici volt. még nem volt tolla sem szinte. és elengedtem amikor nagy volt. egy ideig visszajárt. aztán utána már nem. de szerintem életben maradt. ha egy hónapig odajött az erkélyre, akkor azután is elvolt szerintem.
2010. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak: Annyira jó olvasni, hogy vannak még ilyen emberek, akik képesek fáradozni azon, hogy egy galamb életben maradjon! Más csak simán hagyta volna elpusztulni, mondván, hogy van nagyobb baja is. Minden elismerésem a tied!


Kérdezőnek: Ha tudnak repülni rendesen, tehát nem fáradnak el 5 perc után, akkor nyugodtan engedd el. Kaját találni fognak, de akár azt is csinálhatod, hogy a szabadban eteted őket. Akkor látni fogod, hogy jól vannak. Egy darabig biztos visszajönnek, vagy a házad körül fognak élni, de amikor már megismerték a "kinti" világot, akkor valószínűleg elmennek. Sok sikert!

2010. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
az első vagyok. köszönöm második. :) tényleg jót írsz, kint kell etetni őket. és akkor tudják, h akkor is van kaja, ha kint vannak. én úgy tanítottam repülni, hogy párnák felett elengedtem kb 1 méterről. aztán utána az ágyra állva, felemelve. mikor már tudott úgy repülni, akkor kivittem az udvarra, felraktam egy alacsony fára. onnan próbálgatta. aranyos volt. nem ment el soha. de amikor az erkélyen "lakott", egyik nap átszállt pár emelettel feljebb, és egyre messzebbre merészkedett. egyszer csak el is tűnt. és 1 hét múlva megjelent. ez így ment vagy 2 hónapig. aztán többet nem láttam... :( de bízom benne, h élt. ez már 7 éve volt. akkor csak 12 éves voltam. azóta biztos meghalt már.
2010. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen galamb! Az amit megevésre tenyésztenek, az bizony nem nagyon fog neked távokat repülni, mert ahhoz túl nagy! A postagalambokat és hasonlókat meg nem nagyon érdemes megenni, mert olyan kevéske van rajtuk. Ha tehát nem valami kövér akkor életben marad. De nem tudom... Nincs pézetek egy kis magra? Nem kell nekik sok. Kiengeditek, akkor visszajönnek a kajára és ott elélnek szépen. De ha nemrég hozták akkor valószínű, hogy hazarepül inkább mert még nem szokta meg nálatok.
2010. ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most néztük meg őket közelebbről és úgy tűnik, hogy még nem igazi felnőtt galambok. Kitettük őket az erkélyre a dobozban,de egy fél órája csak lesnek kifelé. Lehet nem tudnak még repülni. Csak Apu jön haza estefelé és akkor a galamboknak annyi. :(
2010. ápr. 18. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem lenne szívem megenni őket. Még kislány koromban hoztak hozzánk egy élő halat, hogy később megegyük, másnap nagyon sírtam, mikor apa megölte, nem tudtam végignézni. Nem is ettem belőle. A madarakat meg mégjobban sajnálnám.

Megírod, hogy mi lett a sorsa? Kíváncsi vagyok. Remélem túlélik.

2010. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk voltak galambjaink, de azok pont, hogy nem mentek el, mert mindennap kaptak enni. És lehetett kihullott galambtollból indiánfejdíszt csinálni.

Szóval, ha egy idő után nem kap enni, akkor nem fog visszajönni.

2010. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az lett a dolog vége, hogy Apu elvitte őket valamelyik kollégájának. Hiába voltak szabadon az erkélyen, mégsem mentek el. Valószínű tényleg nem tudtak repülni. Sajnálom szegényeket.
2010. ápr. 19. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a repüléssel volt a gond, hanem hogy a galambok olyan madarak, akik nem mennek el a szülőháztól!


Szerintetek mi a lényege a postagalamboknak? Én versenyzek velük. Több száz kilométerre viszik el tőlem és visszajönnek.


Még jó, hogy nem fognak elmenni, ha addig ott éltek... :D

2010. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
dehogy lesz baja.egy embert tigrisek neveltek fel,és semmi baja.
2010. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!