Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdemes a dolmányos varjút...

Érdemes a dolmányos varjút télen etetni?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem Debrecenben kollégista. Eddig megszoktam, hogy a madarakat télen etetjük és az idei telet is így szeretném végig vinni, de itt nem csak cinke max galamb méretű madarak vannak. A koli ablakába tudok kihelyezni etetőt amit a dolmányos varjak is felfedezhetnek. Érdemes e őket etetni télen vagy hagyjam mert egész évre ideszoknak és utána nem keresnek más helyet? Ha érdemes akkor mivel etessem őket?

#varjú #madáretetés #dolmányos varjú #szezonális madáretetés
2016. okt. 24. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cinkéket etesd, tegyél ki nekik szotyit, majd mennek oda más kismadarak is, nálunk jönnek a tengelicek, zöldikék is, sőt még egy harkály és mátyásmadár is idejár a cinkegolyóra, varjúk nem szoktak jönni.
2016. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az ablakpárkány túl kicsi nekik is!

Itt a Dunaparton kézből! is eszik az egyik de őt emberek nevelték. Mindent megesznek amúgy..:)

Amúgy meg:

[link]

2016. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-voltam. Meg ha a varjak odaszoknak a pici madaraknak biztos hogy nem hagynak kaját/teret..

:)

nálunk múltkor a mezőn gyülekezetek a vetési varjak kb 150-200 lehetett a földön, a faágakon, a padon.. és nem féltek, a kutyával próbáltunk átvágni köztük..hát nem semmi volt :D !

2016. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TR75 ***** válasza:

Azt gondolom, a dolmányos varjút nem kell etetni, mint a kis termetű énekesmadarakat, mert mindenevők; állati és növényi eredetű táplálékot is esznek, szemétből az ehetőt kibányásszák, szóval télen is megtalálják, ami kell nekik.

Inkább a kis termetű madaraknak tégy ki etetőt, nekik szükségük van rá, főleg kemény, havas teleken.

2016. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

de február környékén vigyázz hogy amikor már fiókáik lesznek-március eleje? - az énekeseknek NE adj keményítőtartalmú kaját /magot/ mert a fiókák elpusztulhatnak! nem bírják megemészteni..!

A varjú tényleg olyan hogy megél bárhol :)

2016. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én bírom őket, bár a szarkák az igazi kedvenceim
2016. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kisebb madarak etetésében már van tapasztalatom. Egyedül a varjakkal nem volt még, mert kisvárosba nem járnak be de Debrecenben mindenütt ott vannak.
2016. okt. 24. 20:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább ne, mert minnél könnyebben táplálékhoz jutnak, annál jobban szaporodnak. És fészekrablók, tehát az énekesmadarak fiókáit kinyírják. Nem kell őket bántani,de etetni sem szerintem, találnak ők maguknak. Ablakba meg inkább cinkéket, énekesmadarakat.

Itt a link [link]

2016. okt. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8#-nak igaza van, bár nálunk a szarkák fosztják ki a varjak fészkét rendszeresen /a szarkák viszont marhára elszaporodtak/..
2016. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
semmi baj azzal ha fészekrablók,hisz ez mindig is így volt,mégse pusztultak ki az énekesmadarak,csak hát jött egy igazi természeti katasztrófa,az ember és olyan szépen kiírtotta a madárpopuláció 90% át hogy ma már szerencsétlen varjakat kell hibáztatni a populáció ritkulása miatt.pl a szarkafészkeket szétlövik,a félig megsebzett... fiókák éhen halnak és szenvednek sokáig,mérgezik a vetési varjat,vadásszák a szajkókat...és miért??!mert az csinálják amire teremtve lettek :/
2016. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!