Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért írjátok többen, hogy...

Miért írjátok többen, hogy nem jó a magyar kelpie állomány? (a kelpies kérdésekben) Mi a gond vele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:

én nem is láttam még magyar kelpiet, hétvégn a kiállításon célzottan megyek megnézni azt az egyet ami lesz:)

Amúgy amit képen láttam olyan gizda volt, szőrtelen, de ez csak kép, lehet éppen rossz szőrben volt, én nem írtam ilyet amúgy, mivel nincs is tapasztalatom elég hozzá h kijelentsem.

2010. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szőrtelen?? A kelpiek vékony testalkatúak..
2010. máj. 20. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt kezdték el a magyar border collie tenyésztők, és pár magyar agilitys, aki szétcseszte a kelpie-jét, terjeszteni, hogy a magyar állomány nem jó idegrendszerű, ami persze nem igaz. Rengeteg külföldi vesz kelpiet a magyar tenyészetből.

Nekem két kelpie-m is van a magyar tenyészetből és nagyon jó idegrendszerűek: nem félnek semmitől, nyitottak, barátságosak, nagyon jól motiválhatóak (iszonyúan labda és apportmániások :)) és bármikor, bármilyen helyzetben készek dolgozni. Lételemük a munka. Én hetente 4-5-ször is kimegyek velük agilityzni és ha épp nincs agility edzés akkor trükközünk, fegyelmezőzünk vagy frisbee-zünk. A kelpie-k intelligensebbek, munkamániásabbak, univerzálisabbak, jobb idegrendszerüek és kevésbbé túl tenyésztettek, mint a boder colliek, csak nincsenek annyira agyon reklámozva, mint a borderek.

Nekem semmi gondom nincs velük, imádom a kelpie-jeimet és imádok velük dolgozni.

2011. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!