Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok etetése?

Hullámos papagájok etetése?

Figyelt kérdés

Két hullámosom van, egy hím és egy tojó. Igyekszem egészségesen etetni őket, de nem igazán eszik a gyümölcsöket/zöldségeket. Egyedül a répa és az alma amiből hajlandóak egy kicsit csipegetni. A főtt tojáshoz hozzá sem szoktak nyúlni.

Próbálkoztam azzal, hogy akkorára aprítottam a gyümölcsöt/zöldséget mint a magvakat, és összekevertem, arányában jóval több maggal, de így is kiválogatták. Kezdek tanácstalanná válni, már mindenféle méretűre aprítottam a gyümölcsöket, de egyszerűen nem kell nekik.

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy magból mennyit kell adni egy kifejlett hullámosnak egy nap? Erre vonatkozó információt sem a könyvekben, sem az interneten nem találtam.



2017. aug. 1. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A főtt tojást próbáld meg lereszelni, esetleg a gyümiket, zöldségeket is.


Arra tudok még gondolni, hogy valami játékszerűt megtöltesz vele (pl lyukas, műanyag labda), ami felkelti az érdeklődésüket.

2017. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hullámosok nem azok a nagy gyümölcsevők. Az ő természetes étrendjük a magok,zöldek, növényi részek(azaz fogságban: magok, csíráztatott magok, vegyszerektől,autóutaktól távoli gyomnövények és azok virága,magja is de fontos hogy nem adható minden). Persze ettől még kell nekik adni a zöldségeket, gyümölcsöt is mert egészségesek de több idő mire hozzászoknak és nem fogják zabálni hanem csak esznek belőle.


Fontos hogy ne add fel, próbálkozz mindennap a gyümölccsel és társaival, időbe telik általában mire hozzászoknak főleg ha kicsi korukban nem kaptak. Érdemes reggel adni és délelőtt benn hagyni náluk(kivéve a főtt tojást mert az max fél óra és kuka). Keverd kevés mag közé aprítva vagy csak a főtt tojás/zöldség/gyümölcs legyen a tálban és tegyél a tetejére egy csipet magot. Ezt hagyd benn náluk pár órát úgy hogy más kaja,mag ne legyen. Ha ezt kivetted akkor add nekik a többi magot.

1 evőkanál mag/1 nap/1 madár.


Nem akarok regényt írni inkább lépj be facebookon a Papagájok takarmányozása nevű csoportba. Ott van lista is hogy miket ehetek, sok növény ki lett beszélve, ha valamiről nem tudod adhatod-e meg tudod kérdezni,stb. Érdemes az albumokat is végigolvasgatni. Szuper csoport, tele hasznos információkkal állatorvostól.

2017. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!