Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok lehetnek az...

A papagájok lehetnek az emberhez (IS) ragaszkodóak, ha NEM egyedül vannak tartva?

Figyelt kérdés

2018. jún. 6. 08:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Vettem egyet egy hónapja, és magamhoz szokattam. Beszél is, hím.
2018. jún. 6. 08:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen! Hatalmas tévhit, hogy ettől függ. Ha ketten vannak, más jellegű az emberrel való kapcsolat, mivel nem őt választja párnak, de ettől még ugyanúgy lehetnek ragaszkodóak és kedvesek. Annyi a különbség, hogy nem tépi a tollát ha nem vagy otthon, és nem kezd ordítani ha kimész a szobából (sajnos a sokáig egyedül tartott papagájok nagy része felvesz ilyen szokásokat). Párban sokkal kiegyensúlyozottabbak (lehetnek egyneműek is). Ha egyikük már kézhez szokott, ahogy nálad, a másodikkal sokkal könnyebb lesz, mivel példát mutat. Ha már szelíd és barátságos veled,ugyanannyi foglalkozás mellett elvadulni nem fog. Nálam sokáig négyen voltak, és hárman állandóan keresték az emberi társaságot és élvezték a feladatokat. A negyedik sajnos elég rossz tapasztalatokkal került hozzám, de társai hatására sokkal bátrabb lett.
2018. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki rengeteg féle papagájt tart. Nemrég mesélte, hogy kikelt valamilyen nagy testű madara (a szülőket láttam, fehér a tolluk, csak a fejük teteje sárga), és elvette a pártól, hogy maga nevelje fel, mert így nagyon barátságosak lesznek. Amikor végig megy a ketrecek között, az összes madár repül oda hozzá, látszik, hogy szeretik. Simán ki tudja őket venni. Pedig ott nagyon sok van. Ezek alapján simán szerethet.
2018. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És még az a kérdésem, hogy: Törpe hullámossal tartható "rendes" hullámos?
2018. jún. 6. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Törpe hullámos meg rendes hullámos nincsen :D Van standard meg normál hullámos. A standardok kicsit nagyobbak a másik ajtánál. Szerintem lazán tartható együtt a kettő, hullámosok csak za egyik jobban agyon tenyésztett, mint a másik.
2018. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!