Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy papagájjal ki lehet...

Egy papagájjal ki lehet alakítani köteléket/tud szeretni? Mennyire értelmes állatok (tehát egy idő után azért, ha nem is tud beszélni, érti-e valamennyire amit mondok)? Mennyire rumlis állat? 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy macskám van, de mivel szívben nem teljesen egészséges + már öregasszonynak számít (bár ezt senki nem mondaná meg róla) szerintem a 8 (és fél?) évével, ezért gondolok előre azon, hogy mi lesz utána. Félreértés ne essék, ha meghal a macskám, aki nálunk teljes jogú családtagnak számít, nem lépek túl rajta egyszerűen, csak tudom magamról, hogy utána vágyni fogok egy állatra akit szerethetek, és aki szintén viszont szeret engem, és örül annak, hogy hazaérek.


Szívem szerint kutyát szeretnék menhelyről, de bármennyire utálom bevallani, nem hiszem, hogy még beleférne az életembe, amíg iskolába járok, amíg nem tudom, mi lesz (eü iskolába járok).


Apám áldását adta, hogy talán lehet majd kutya, de azt mint írtam, mivel nagy felelősség, még kérdéses számomra, vagy macska (minden vágya egy bőrmacska, tehát csak az lenne, ha macska).


Nemrég rákaptam a madarakra. Elvarázsoltak, főleg azok, akik az egyik gyakorlati helyemen vannak, hullámos papagájok.


Viszont: Én szeretnék kialakítani kapcsolatot az állatommal. Nem egy "szobanövényt" szeretnék, amitől színesebb lesz az a pont, ahol van.Nem baj ha lassan menne, sok időt venne igénybe, ha tudom, meg lehetne tanítani egy papagájnak ezt-azt (néhány szó, szeretet, kötődés, játék, stb).


Szeretek beszélni az állatommal, ahogy azt is, ha a nevét mondom, figyel rám. Tény, a macskám nagyrészt aludni szokott amikor mesélek vagy dühöngök neki (jobb mintha a levegőhöz beszélnék xd), viszont nem ritka, hogy beszélek, ő meg olyan értelmes arccal figyel rám, szemembe nézve. Amikor pedig a nevén hívom vagy szólítom, szintén figyel rám, felkapja a fejét, odajön hozzám, még akkor is, ha pl. ő alszik a szobámban, én meg a fürdőből vagy konyhából hívom.


Tudom, hogy a papagáj nem kutya, nem is macska, nem is várom ezt el. Konkrétan a tudásom nulla a papagájokról, ezért is jött létre a kérdés, hogy akik tényleg értenek hozzájuk, megvilágosítsanak. :)



2018. okt. 17. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A baratomat megismeri a papagaja es kifejezetten igenyli, hogy foglalkozzanak vele, beszeljenek hozza, vakargassak a hatat es nyakat.
2018. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

8 éves macsek még nem öreg, 15-17évig is élhetnek.

Amit a papagáj tartásról tudni kell:

- Mielőtt bele fognál, válaszd ki milyen fajt szeretnél, és olvass utána rendesen.

- Tenyésztőtől, vagy hozzá értő embertől vedd, semmiképp ne kisállat kereskedésből.

- Fiatal madarat vegyél, könnyebben szelidíthető.

- Egyedül nem tartunk madarat, mert depressziós lesz és elpusztul. Mindenképp fajtárs kell neki. De először csak 1et tarts, amíg megbarátkozik veled.

- Fajtától függően lehetőleg minél nagyobb kalitka/röpde szükséges.

- Mindennapos, több órás reptetés.

- Piszkolnak és mindent megrágnak( szobanövény, fal, kábel stb.)

- Örülni, szeretni nem kifejezetten tudnak, max rád szállnak és várják a simogatást.

- Tudnak hangosak lenni.

- Beszélni nem feltétlen fog, és a nevére sem hallgatni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Viszont ha az a fő, hogy figyeljen rád, akkor inkább kutyát javaslok.

2018. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Lehet egyedül nyugodtan, a szomszédénak és az enyémnek sincs baja tőle!
2018. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3. Lehet, persze...-.-

A természetes élőhelyükön csoportokban élnek. Téged tekint párjának. Ha nem vagy otthon, ő be van zárva egy kalitkába egyedül. Magányos lesz, tépni fogja a tollát és végül elpusztul. És ezt mind miattad, mert utána sem olvastál rendesen a papagáj tartásnak!

2018. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem javaslok papagájt.


Szeret rumlit csinálni (tollak s ürülék)


A tanításuk bonyolultabb, mint pl kutyáé.

2018. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!