Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hernyót, mikor...

Találtam egy hernyót, mikor alakul át?

Figyelt kérdés

Cuki fehér volt, pirosas beütéssel. Biztosan hernyó volt, nem kukac, mert aprócska lábai voltak. Gondoltam megtartom, megnèzem, ahogy átalakul. Befőttesüveg, lyuggatott tető, be növények, erre kb másnap reggel felment a tetejére/falára, és beszőtte magát. Ez egy hete volt. Egyszer kinyitottam reggel, akkor a hálója szétszakadt, de visszamászott és újra beszőtte magát. Azóta eltelt több, mint egy hét, nem nyitottam ki.


Azóta mintha barnásabb lenne bent, de ugyanaz a szövött fehér anyag látszik, nem rendes báb, mint az állatkertben a lepkéknél.


Szerintetek meghalt, vagy várjak az átalakulására?


Meddig tarthat ez az állapot? Ciki, de a növények kezdenek penészedni az üveg alján, ki meg nem nyithatom, mert tönkrevágom a hálós akármijét, ami szerintem báb.


Egy falatot sem evett a növényekből, ami almafalevél, almahéj, fű és szőlőlevél, mert ebben a környezetben találtam.



2020. aug. 3. 10:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Remek, megtaláltam, diómoly, ami almát is eszik.


Szimplán dobjam ki, vagy mit csináljak vele? Azt írják bebábozódik, hogy átteleljen a júliusi időszakban. Azért biztos aranyos molylepke lenne

2020. aug. 3. 10:57
 2/3 anonim válasza:
0%
Szerintem mar meghalt
2020. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Valószínűleg él még, ezek több hétig, hónapig vagy ritka esetben évekig is kihúzzák bábként. A penész viszont nem tesz jót neki. Nyugodtan csavard le a tetejét, az hogy a kokon/szövedék sérül, nem baj, a báb attól még védve van, bár azért óvatosan nyúlj hozzá. Akár át is teheted egy másik dobozba, zsebkendőre, aztán idővel ki fog az kelni. Közvetlen napfény ne érje se a bábot se a dobozt, néha párásítani lehet úgy hogy az ujjadról csöppentesz a zsepire (de nem közvetlen a báb alá/mellé) egy kis vizet, de náluk az se fontos, de ezen kívül sok dolgod már nincs vele.
2020. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!