Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hargitában élek egy Csíkszentg...

Hargitában élek egy Csíkszentgyörgy nevü faluban. Eléggé megérdemelt a hangyák világa, és gondoltam arra, hogyha innen, a kertünkből szereznék egy királynőt, abból kezdőként tudnáke "csinálni" egy új kolóniát?

Figyelt kérdés
Mivel még nincs rendes fizetésem, és most másra gyűjtöm a pénzem, ara gondoltam, hogy legalább a királynő árát valyon megtudnáme spórolni?
2021. ápr. 4. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd inkább ott őket. A természetes élőlényükről ne szakíts ki állatokat.
2021. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, de ha arra sincs penzed, hogy vegyel egy kiralynot (6 ezertol mar kapsz+3-5 hangyat vele egyutt), akkor a felszerelest es minden egyebet mibol fogod megvenni?

Nincsenek csak ugy el egy nagyobb poharban, ez nem igy megy.

A kerdesedre nem tudom a valaszt, ennyire nem vagyok jartas a temaban, csak ezen megakadt a szemem.

2021. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajzásnál sikerül befognod egy megtermékenyített királynőt, persze.


De előtte jó lenne előkészíteni az élőhelyüket, és beszerezni minden felszerelést.

2021. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha még erre a kérdésre nem tudsz önmagadtól válaszolni akkor ne erőltesd a dolgot....


Nem olyan egyszerű egy működőképes kolóniát összehozni.

Ajánlom, hogy olvasgass, nézz sok videót youtube-on, tanulj, majd térj vissza erre úgy fél év múlva.

2021. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát már lassan egy két hete nézegetek ezzel kapcsolatos videókat, és tudom, hogy mit kell csináljak, ha akarok egy salyát kolóniát s gondoltam, hogy nem egy pohárba akarom őket gondozni, mert megvenném hozzájuk a furnikáriumot, vagy tudnák olcsóbban csinálni egyet, úgy, hogy hozzá megvenném az anyagot és salyát kezüleg csinálnám meg, mert ahogy ismerem magamos megtudnák csinálni egy furnikáriumot, csak nekem az az 50 lej is sok, ezért akarok minél olcsóbban kijönni. Szóval a királynőt megspórolom, +50lej csinálok magamnak egy furnikáriumot, még +40-50lej. S máris megspóroltam 100lejt. S felszereléseknek a fele, odakint a műhelyünkbe hányódik. (nem direkt erre csinálva, de ahogy látom, hogy milyen eszközök kellenek, itthon azokot is simán meg tudnám csinálni) S akkor megint +50lej. (Lehet, hogy még valamit elfelejtettem leírni s lehet, hogy még leírom.)
2021. ápr. 5. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Már rosszul kezded... mondom, hogy tanulj még.


Nem formikáriummal kezdünk hanem kémcsővel.

2021. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy kémcsővel kezdünk, csak előre gondoltam s már van kémcsövem...
2021. ápr. 5. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, hogy állsz a saját kolóniával?
ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!