Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikorra várható a lopódarázs...

Mikorra várható a lopódarázs kikelése? Az ablakomban fészkelnek és már várom, mert kíváncsi vagyok rájuk. Még tavaly tél előtt fészkeltek ide és nem tudom, mikor számítsak a kikelésükre.

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Az áttelelő királynő tavasszal felébred, elkezdi a fészeképítést, és az első dolgozókat maga neveli fel. A kikelő dolgozók utána átveszik az utódok gondozásának, a fészek továbbépítésének és a táplálékszerzésnek a tennivalóit, a királynő ezután csak petéket rak.

A lárvák másfél hónap alatt nőnek munkára, harcra kész dolgozókká, nagyjából júliusra. A darazsak több utódgenerációt hoznak a világra a telep élete alatt, mivel egyre nagyobb és nagyobb kell legyen a dolgozók száma.


Tehát a válasz a kérdésedre: 2 hónap alatt. Amúgy te hagyod, hogy ott legyenek az ablakodban? Veszélyes játékot játszol.

2021. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk már kikeltek. Sok idei lódarazsat látok, pedig kb. 15 királynőt elfogtam még április-májusban.

Amúgy mi az, hogy "Még tavaly tél előtt fészkeltek ide"? Tél előtt már sehova nem fészkelnek, csak a megtermékenyített nőstények rejtőznek el a fagy elől, az összes többi lódarázs elpusztul.

2021. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, most látom, hogy lopódarázs, nem lódarázs. Azt nem tudom. 2-es voltam.
2021. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Egyes: hülyeséget ír. Teljesen ártalmatlan a lopódarázs emberre. Miért "játszana veszélyes játékot"?

Lopódarázs fajtól függően a rovarokat vagy pókokat szedi össze.

2021. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4, jó lenne a letisztult fejeddel írni valamit.

Senki nem beszélt arról mit esznek, de várhat hónapokat, ameddig annyian lesznek, hogy megtámadják.

Minden élőlény védi a saját otthonát, nem? Te sem engednéd egy csövesnek, hogy odaköltözzön hozzád, majd kitúrjon onnan..

2021. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
NEM tudja a lopódarázs az embert megcsípni, te... kicsit nézz már utána, mielőtt értelmetlenül más, amúgy teljesen ártalmatlan élőlények kiirtására biztatsz.
2021. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező: az előző 6 választ konkrétan el se olvasd, teljesen értelmetlenek...


Ha valóban lopódarázsról van szó ami ugye sárból épít bölcsőt akkor már ki kellene bújniuk belőlük a darazsaknak.... persze csak ha a benne lévő bábok túlélték a telet.

2021. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 én is attól félek, hogy nem élték túl a telet, bár az ablakban elég védett helyen vannak, így bízom benne, hogy nem erről van szó. Tegnap megnéztem, van amelyik bölcsőnek már nyitott a vége, úgyhogy lehet, hogy csak én nem láttam, amikor kikeltek, pedig nagyon vártam.
2021. jún. 28. 06:58
 9/9 A kérdező kommentje:
#1 A lópódarázs az emberre szinte teljesen ártalmatlan. Csak akkor csíp, ha hergelem, amit pedig nem terveztem, a fullánkja nem támadásra, hanem a tápláléka megbénítására szolgál csak. Plusz utánaolvastam és nem territoriális faj a lopódarázs, így várhatóan nem lesz akkora fészkük itt, mint egy hagyományos darázs- vagy méhfajnak. Ezért is nem bántottam, hiszen miért is tenném, ha nem árt nekem.
2021. jún. 28. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!