Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A poszméh csíp?

A poszméh csíp?

Figyelt kérdés

Nem vagyokbenne 100%-ig biztos, hogy poszméh a neve, de szerintem igen. Úgy néz ki, mint egy nagy dagi mégecske és fehér a “feneke”.

Van a kertünkbe levendula és jó időben mindig teli van ilyenekkel. Pár napja elkaptam egyet, úgy tudtam nem csíp. Megfogtam, kicsit zümmögött a kezemben aztán elengedtem és elrepült. Ma megint megfogtam egyet de ez pár másodpercre rá megcsípett.

Tudnak csípni vagy nem ugyan azt a rovart fogtam el?



2021. jún. 29. 21:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ha csípnek utána ugyan úgy elpusztulnak mint egy mézelő méh vagy nem?
2021. jún. 29. 21:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csípnek,de csak ha muszáj. Nem agresszív faj. Szerintem ők is elpusztulnak,inkább csak nézegesd őket legközelebb.
2021. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van fullánkjuk viszont nem agresszívak, így nagyon ritkán használják. Ha mégis veszélyben érzik magukat inkább harapnak.
2021. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem babrálod őket, ők sem téged. Amúgy ha megcsíp, akkor feldagad az ujjad. Ha nem múlik el, akkor muszáj alumíniumos hűtőkenőcsöt, vagy hűsítő rázókeveréket használni, vagy antihisztamint. Ha nem javul, vagy egyéb tünetek jelentkeznek, pl. arcduzzanat, fulladás, torokviszketés, bőrgyógyász ügyeletet!
2021. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nőstények csípnek igen, mint a méheknél, darazsaknál úgy itt sincs a hímeknek fullánkja (de őket nem is látod ilyenkor, mindegy... ebbe most ne menjünk bele).


Nekik nem szakad ki a belük mint a házi méheknek, így túlélik.

2021. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!