Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hazai hangyák (nemcsak az...

A hazai hangyák (nemcsak az erdei vöröshangya, hanem a kerti hangyáink is) zsákmánynak tekintik a földigilisztákat?

Figyelt kérdés

2021. dec. 24. 00:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%
#10 nem csak ragadozó (vadászó) életmód van a hangyáknál. Az életmód pedig csakis a protein forrás megszerzésére vonatkozik. A szénhidrát bevételt minden hangya begyűjti valahonnan.
2021. dec. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Így már helyesebb,


"(igen, a hazai fajok mindegyike húsevő, ez az alap. A szénhidrát forrás ami változik)"


De ez a mondat butaság.

2021. dec. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12 ha valamivel nem értesz egyet, érvelj is, különben csak kötekedés amit művelsz.
2021. dec. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13/ Már érveltem, nézd vissza.
2021. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14 ha a nyolcas válaszra gondolsz:


"a Messor structor, a hazánkban élő egyetlen maggyűjtő hangyafaj. Ők mézet vagy cukrot nagyon ritkán esznek, a szénhidrátot különböző magokból nyerik ki."


Ez meg amit én írtam: "igen, a hazai fajok mindegyike húsevő, ez az alap. A szénhidrát forrás ami változik"


"A szénhidrát forrás ami változik"

"a szénhidrátot különböző magokból nyerik ki"


Ugyanarról beszélünk ha nem jött volna le.


A szénhidrát forrás bizonyos fajonként változó, ahogyan te példának felhoztad, a messorok nem a megszokott méz/cukor/mézharmat használják szénhidrát forrásnak.


Tehát a fenti mondatom igaz, a te érved meg ugyanaz amit én írtam, csak konkrét példával.

2021. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
🤦‍♂️ De a messor structor nem húsevő,még csak nem is lebontók.
2021. dec. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 nos, az arcon csapás sajnos neked megy: a Messorok igenis fogyasztanak proteint (fehérjét), ahogyan minden hangya, hisz szükségük van rá.


Szóval azt tanácsolom, hogy ha valamivel nem vagy tisztában (megnevezések helyes leírása, fajok igényeinek pontos tudása stb.) akkor ne kötekedj és égesd le magad, hanem inkább kérdezz, hamár az utánajárásra lusta vagy.


Segítek picit:


Magyar nyelvű videó:


[link]


Magyar nyelvű szaküzlet leírása:


[link]


Idegen nyelvű szaküzletek:


[link]


[link]


De ha a saját szemednek jobban hiszel, nyugodtan etess meg nyáron

Egy Messor bolyt fehérjében gazdag rovarral, lássuk mennyire vegetáriánusok a drágák.



U.I. sehol nem mondtam, hogy lebontók, az 5-ös válasz nem az enyém.

2021. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mézga Krisztina ***** válasza:
25%
Nem értem a kérdezőt, a neten előbb talált volna választ. Minek akkor itt vitatkozni?
2021. dec. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!