Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ágyipoloska behurcolható a...

Ágyipoloska behurcolható a lakásba turkálóból vásárolt ruhával?

Figyelt kérdés

Gyakran öltözködöm turiból, és kb egy hónapja szokatlan csípésszerű kiütések jönnek, de nem érzem magát a csípést, van hogy csak megjelenik, és viszket. Pici, kemény duzzanat van, erősen viszket. Magát a poloskákat nem látom, (hála istennek), eddig legalábbis. Neten olvasva ez a rovar okozhat ilyen jellegű csípést, vagy bolha. Utóbbi biztos nincs, háziállatok rendszeresen gyógyszerelve bolha ellen.

Szóval a turis ruhákat mindig jól kimosom, de csak ez az egyetlen használt dolog amit szoktam venni. Elképzelhető, hogy, azzal ilyen élősködőt hozzak haza?

(Enyhe pánikroham tör rám a gondolattól, kérlek segítsetek!



2022. aug. 22. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem valószínű, ugyanis a turkálós ruhák fertőtlenítő mosáson esnek át eladás előtt (az okozza a jellegzetes szagot). Ne pánikolj, ne guglizz, menj orvoshoz.
2022. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha tudnád mikkel alszol együtt éjjelente.... 🤣
2022. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Bolhát nem csak háziállatoktol/kedvencektöl kaphatsz el. Ráadásul azok nem is ugyanolyan bolhák mint amik az embervért kedvelik.
2022. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, az orvos lesz a vége, csak nem olyan egyszerű eljtni bőrgyógyászhoz. Amúgy sem biztos, hogy még tudja konkrétan állapítani, gondolom csak valami kenőcsöt felír.

Az, hogy nem találtam rovart, nem tudom igazolni a csípést. Biztos csípés, egy allergiakiütés nem ilyen. Azt is olvastam, ha kevés a poloska, szinte lehetetlen észrevenni. Mindent élveztem, megnéztem, ágymatrac szőnyeg, repedés, sötét helyek, de nem láttam

Tudom, a Google rossz tanácsadó,de sajnos momentán csak ez a lehetőségem volt, meg az itt féltett kérdés.

2022. aug. 23. 00:00
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval: #mindent átnéztem, megnéztem. Elhúztam a régi kárpitos bútort is. Nem láttam poloskát. Ezt akartam írni.
2022. aug. 23. 00:02
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Pont a bútorok mozgatását nem ajánlják többek között ágyipoloska esetén egyébként, ezt a google első találata is megmondta volna.
2022. aug. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Barhonnan hazaviheted, buszrol, taxibol, mas kocsijabol, etterembol, tenyleg, barhonnan.

Szoval a turis ruha egyaltalan nem veszelyesebb ebbol a szempontbol, mint barmi mas.

2022. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem mosod ki a turis ruhát mielőtt felvennéd??? 😱
2022. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

8-as: olvasd már el a kérdést!


Kérdezö: a turis ruhák sokkal tisztábbak, mint a többi, amit veszel, mert ezeket igen alaposan mossák és fertötlenítik, mielött a turiba kerülnének.

2022. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

9-es

A turiba jutás után is történhet akármi a ruhákkal.


Kedves kérdező! Szerintem próbálj meg bejutni egy orvoshoz, ha könnyebb, akkor előbb a háziorvosodhoz.

2022. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!