Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pokok ellen valami ??? Nem...

Pokok ellen valami ??? Nem megolni hanem tavoltartani ????

Figyelt kérdés
1 éve élünk kertesházba de olyan pokok vannak, hogy sirva tudnek fakadni… nem nem a kis kaszasok hanem farkaspokok pl… nem is kicsi, es nem is cuki 1 het alatt 2x talaltam itthon, letezik valami hatasos szer ami tavoltartja oket ?? De ami tenyleg hasznal ?? Neten csak hazi praktikakat talaltam de szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatba ? Valami eros dolog kene ? Uj ablakok es ajtok vannak a hazon ugy hogy ott keves az eselye hogy bejon + szunyoghalo
2022. okt. 5. 04:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hát én tapasztalatból mondom, hogy a levendula illóolaj tényleg használ... Tudom, sokan nem hisznek az ilyen "házipraktikákban", de a levendula elég brutál vegyi anyagokat termel (amivel megvédi magát a rovaroktól), és ezt a pókok is utálják.


Amúgy általánosságban a legtöbb illóolaj szagát utálják a pókok is meg az ízeltlábúak, mivel ezekben olyan toxinok vannak, amik veszélyesek rájuk. Emellett az ecet szagát is utálják.


Én is rettegek a pókoktól, de nekem gyakorlatilag pókmentes a lakásom, két éve költöztem be. Szerintem mielőtt komolyabb vegyszereket vetnél be, adj egy esélyt a kevésbé ártalmas szereknek, aztán ha nem jön be, akkor irány a szaküzlet, van tonnányi rovarcsapda meg rovarirtó.

2022. okt. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló ablakra, ajtóhoz pedig szúnyoghálós ajtó. Jön a tél, húzódnak befelé védett helyet keresve. Én idén már 4-gyel találkoztam bent. Szerencsére nem voltak nagyon nagyok csak olyan 3-5cm-esek (lábakkal)
2022. okt. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszer beszéltem egy pókszakértővel. Ő azt mondta nincs kifejezett pókriasztó vagy pókirtó szer. Az egyetlen lehetőség a gyakori takarítás, illetve amit előttem már írtak,a szúnyogháló. Így is bebújnak itt-ott,de kisebb eséllyel. Tudom,hogy rettegsz,é n is fóbiás voltam de elkezdtem tanulmányozni őket,határozós csoportokban és mára már megbarátkoztam velük annyira,hogy ne kapjak rohamot ha látok egyet. Itthon nincs veszélyes faj, és ők jobban félnek mint te. Csak a tél elől menekülnek. Érdemes lenne neked is ismerkedni velük és hátha neked is jobb lesz idővel.
2022. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsokat, es a segitseget

Kiprobalom a levendulas megoldast, remelem az is segit nekem is.

Ajtó csak addig van nyitva ameddig ki-be megyunk rajta.

En is kezdek megbaratkozni a latvannyal, eddig minden kicsitol rosszul voltam, most mar nem ajulok el ha egy van a sarokba, vagy barhol, de ezek a nagy dogok valahogy kiraz a hideg… foleg amikor a feketevel talalkozok… azt eddig csak a foldon lattam, falon soha, mindig ha eltaposom ezernyi kis pok szalad ki belole… a legrosszabb es undorito 😩😩😩😩

2022. okt. 6. 02:19
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Az valószínűleg egy védett réti farkaspók ( hogna radiata) aki a hátán cipeli a kisbabáit. Kérlek, ne bántsd. Inkább szólj valakinek,aki kitessékeli. Az egyik leg barátságosabb pók,nagyon nehéz rávenni,hogy megmarjon, max ha megfogod és megnyomorgatod..

Őt még én is megfogtam egyszer ( rámászott a kezemre). Puha volt és eszébe nem volt bántani engem.

Én voltam a fóbiás. :)

2022. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült megszabadulni a pókoktól?
2022. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!