Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezek milyen fajta pókok lehettek?

Ezek milyen fajta pókok lehettek?

Figyelt kérdés

Képem nincs, de az egyiket a múltkor a fürdőszoba ajtó előtt láttam, először azt hittem bogár nem is foglalkoztam vele. 1 max 2 centis volt nagyon kövér lámpafényben koromfekete és rövid volt a lába, vagy behúzta. Mikorra már feltűnt volna, hogy nem egy bogár beszaladt a küszöb alá pillanatok alatt és többet nem láttam.


A másik fajtát meg akkor láttam amikor a balatonon nyaraltunk és ott az udvaron nem szedték le a pókokat, csak az óriási díszletszerű pókhálókra lettünk figyelmesek éjszaka. Csodáltuk egy darabig, de az egyikben akkora pók volt, hogy még én is elsápadtam. 3-4 centis, óriási szürke potrohával, keresztespókszerű valami.



2023. jan. 24. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
4%
Ezek biztosan szangriai torsó pókok. Legjobb tudomásom szerint.
2023. jan. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Képek nélkül nehéz....


Az első lehetett mondjuk valamelyik kövipók.

Nekik rövidebbek a lábaik és sokszor maguk alá is húzzák.


A második meg mondjuk lehetett egy Vállas keresztespók.

2023. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Házipók , szeretem énis , sarokba lakik
2023. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!