Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikor repkednek a cserebogarak...

Mikor repkednek a cserebogarak mármint kb hány órától hány óráig?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 21:24
 1/7 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%
Késő délután, kora estétől kezdenek el repkedni még besötétedés előtt, kb. este 6 felé. A lámpák körül még jócskán sötétedés után is repkednek, tippem szerint olyan hajnal 1-2 felé visszahúzódnak a lombokba. Ha kora reggel megrázol egy cseresznye/alma stb. fát kábultan lepotyognak.
2023. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy idén nincs olyan sok belőlük. Legalábbis, én még egyet se láttam. De mindig szürkületkor volt a rajzás, mikor már eléggé sötétedik, de még azért jól látni.
2023. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2

Mi most hétvégén rendeztük a kertet, a föld még tele van lárva állapotú cserebogarakkal, sőt, még báb formában lévőt is találtunk.

2023. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3! Több évig fejlődik a talajban!
2023. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:

Én már sok éve alig-alig látok májusi cserebogarat. Néha felbukkan egy-két kószáló példány, de tömegesen nem jelennek meg errefelé.

Ellentétben a júniusi sárga cserebogarak elég gyakoriak, meg néha egyéb kisebb nyáron rajzó fajokat is látni.

2023. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már nincsen annyi cserebogár,mint régen.Kora estétől már megjelennek.Én idén még nem láttam egy darabot se.
2023. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkonyattól pirkadatig. 😂😂
2023. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!