Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Chemotoxtól a pókok is megdögl...

Chemotoxtól a pókok is megdöglenek?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

De miért kell feleslegesen mérgezni?

Ha mindenképp meg akarod ölni, akkor nyomd szét és kész.

2023. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Feleslegesen?! Annyi a szúnyog, hogy már napok óta nem tudok aludni tőlük. Kint napközben is szó szerint rajzanak. Igen, van szúnyogháló, de pár példány így is mindig belóg. Pont elég ahhoz, hogy ne lehessen tőlük aludni. Szét szoktam nyomni őket hajnali 3-kor, mikor végképp megelégszem és felkelek amiatt, mert alvás úgyse lesz tőlük. De az összeset úgyse tudom levadászni.

A pókokat sajnálom, de nem tudok jobb megoldást.

2023. jún. 4. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, úgy értettem, hogy a pókot akarod telibefújni.
2023. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Leveltetu ***** válasza:
30%
A szomszédok is ha adsz nekik belőle..
2023. jún. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Grimfox ***** válasza:
90%
Ahol be tudnak jönni, pl. ablaknál, érdemes ezt az elektromos szúnyoglámpát kirankni. Hozzáérnek, és megsüti őket, még mielőtt bemennek a szobába. A pók pedig arra nem megy rá. A chemotox mindent megöl, igazából nem csak az ízeltlábúakra mérgező, hanem mindenre, ami belélegzi, vagy megeszi a szennyezett anyagot.
2023. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Vettem ilyen motyót. Befújtam vele mindent. Szúnyogot most nem látok, éjjel derül ki, hogy mennyire volt hatékony. Természetesen nem direktben fújtam a pókokra. Rajtuk annyit veszek észre, hogy be vannak lassulva. De egyelőre túlélték látszólag. Aztán lehet holnapra megdöglenek. Sajnos ők a járulékos veszteség... :(
2023. jún. 5. 17:00
 8/11 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha megeszik a lemérgezett, de még élő szúnyogot, akkor duplán kapják. A kémiai rovarirtók esetén ez a legnagyobb baj.

Mellékszál. Nekem az ablaknál vannak a szobanövények, és hagyom rajtuk szőni a pókokat. Poloskától kezdve a darázson át, a szúnyogig mindent megfognak. Nem mindet, de eleget ahhoz, hogy ne itt a szobában hemzsegjenek. Mondjuk esztétikailag kifogásolható a dolog.

2023. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Én minden szárnyas rovart vagy sima vízzel, vagy illóolajas vízzel, esetleg alkoholos illóolajas vízzel spriccelek le (ez utóbbit használom légfrissítőnek is egyébként). Ezektől elnehezül a szárnyuk vagy összetapad, nem tudnak repülni, illetve eltömődnek a légzőpórusaik. Így szoktam elkapni őket. Legyet, szúnyogot, poloskát. Nem mérgezem vele magamat, és még jó illata is van.
2023. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálatos módon nem csak a pókok döglenek meg tőle, hanem a madarak is, amik megeszik a még betegen röpködőket, vagy a katicák, amikre rászáll a permet (de éjjel alszanak), az esetleges denevérek, és az egész Chemotoxot úgy ahogy van, be kellene tiltani.

Megjegyzem, te is belélegzed, még órákig ottmarad, akkor is, ha te nem érzed a szagát.

Én borsmenta illóolajat vettem, vízzel 1:1 arányban higítottam, és azzal spriccelem be a szúnyoghálót lefekvés előtt. Reggelig kitart az illata, és távol tartja a rohadékokat. A pókok is távolmaradnak, meg a hangyák is.

2023. jún. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!