Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy réti farkaspók ült a...

Egy réti farkaspók ült a fürdőszobámban. Mit csináljak vele? Van több is?

Figyelt kérdés
Kb. 4 cm hosszú, nincs bajom a pókokkal, de ez úgy néz ki és akkora, hogy rosszul vagyok szó szerint tőle. Mit csináljak vele? Szerintetek lehet, hogy van több? Egy új építésű házban lakunk, a fürdőszobában volt, szerintem a mosógép mögött lakott.
2023. jún. 28. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"nincs bajom a pókokkal" "rosszul vagyok szó szerint tőle"

Ellent mond a kettő egymásnak. Egyébként meg ki kell tessékelni, nem lecsapni vagy lehúzni. Valami hosszú bottal, vagy seprőnyéllel odanyúlsz, hogy rámásszon, aztán kiviszed a házból. Viszont azt tudnod kell, hogy a repülő rovarokat elkapja a hálója, és így például kevesebb szúnyog van a házban.

2023. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van több.
2023. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a kis házi pókokkal. A kaszással, keresztessel. Nem akartam bántani, az érdekelt, hogy védett - e, hova érdemes tenni, kölyök - e, hogy szamítsak - e még másik 50-re. De amúgy nem kölyök, gödrökben, lyukakban él, nem sző hálót. Inkább veszek szúnyoghálót, minthogy ellássak egy farkaspók családot...
2023. jún. 28. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Igen, még nagyon apró, 1-2 napos lehet. 1 hónapos korára 12-13 centis lesz.
2023. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt találtam, hogy mérete akár a 35 mm-t is elérheti. Ez alapján szerintem felnőtt. A mosógép mögött nem volt több, de mostmár félek, hogy akkor hol a többi.
2023. jún. 28. 16:05
 6/7 anonim válasza:
100%
Nincs többi. Vagy ha van kint. Ő is kintről ment be. Nem azért van a házban mert bent akar lenni. Nem tudja hogy az egy "ház" ahol te élsz. Tereld bele valamibe aztán vidd ki szépen és engedd el. Nem kell félni, hogy visszamegy, hiszem ahogy mondtam, ő nem is akar bent lenni.
2023. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi #6! Ezt remélem én is. Van a közelben egy rét, mindjárt kiviszem oda, ha hazajött a férjem. Nem akarom bántani.
2023. jún. 28. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!