Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen lepke? Baj ha...

Ez milyen lepke? Baj ha levadássza a macska?

Figyelt kérdés

[link]


Bejött egy ilyen az éjjel. A macskáim le akarják vadászni. Sikerült is nekik, volt már macskaszájban és macskamancs alatt, nem tudom van e sérülése. Mozogni mozog, repülni mintha most nem repülne, de lehet csak nem akar.


Ez egy védett ritka faj, ami képvisel valami természetvédelmi értéket? Mert ha nem, akkor hagyom a macskáknak levadászni. A macskáim szétunják magukat itt a lakásban, ünnepnap amikor beesik egy levadászható repülő valami.


2023. jún. 29. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Molylepke
2023. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Van belőle bőven! Inkább egye meg a macska, minthogy ő az öltönyödet! :)
2023. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem ruhamoly vagy lisztmoly, ha jól tévedek ez egy nagy viaszmoly, a méhészeknek kártevő. De tényleg van belőle bőven, macskának jó lesz.


[link]

2023. jún. 29. 13:54
 4/8 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Dehogy moly. Ez egy bagolylepke, sárgafűbagoly, szerintem a nagy sargafűbagoly.

Nem ritka és nem védett. Szerintem tedd ki a lakásból egy pohárral. Ha nem, akkor meg inkább öld meg gyorsan, ne hagyd, hogy kínozza a macska.

De amúgy én a helyedben kiraknám. Ő is egy élet, ő is élni akar.

2023. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Biztos vagy benn?

[link]


Nem úgy néz ki mint ezen a képen, egy deka sárga sincs benn. Meg jól elkülönülő pöttyük sincsenek rajt.

2023. jún. 29. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Bagolylepke, nem molylepke az tuti.

Nagyon kopott már.... Noctua is lehet akár, de ennyire kopott példányról már nem igazán lehet megállapítani.


(Amúgy látszik a 2 folt a bal szárnyon, de jó pár bagolynak vannak ilyen foltjai...)

[link]


Lapozgasd és meglátod.

2023. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rosszlovas ***** válasza:

Csak az alsó szárnya sárga, ha így össze van csukva, nem látsz benne sárgát egyáltalán.

A legtöbb bagolylepke elég diverz, nagyon sok színváltozata van egy-egy fajnak. Egy ilyen képből nagyon nehéz fajt mondani, legalábbis nekem, de nyilván vannak akik sokkal jobban értenek hozzá. Pl. azért is nehéz, mert sem azt nem látom, hogy mekkora is ez a lepke, se a fonákját, se az alsó szárnyát...

2023. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
N. comes - kis sárgafűbagoly. Kivehető a fehér szegély a kör- és vesefolt körül, illetve a jellegzetes tömzsi testalkat is rá utal. Ártalmatlan, nem eszik se ruhát, se embert.
2023. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!