Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Eljöttek a meleg nyári esték,...

Eljöttek a meleg nyári esték, nagyon félek a cserebogaraktól! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet röhejes a kérdésem, de sajnos kiskoromtól kezdve rettegek minden rovartól, bogárról (kivéve a katicabogár, szitakötő, hangya, méh).


A legrettegettebb rovarok számomra a cserebogarak.


Kb 1 hete kezdtem megfigyelni, hogy kora esténként rajzanak a lámpák körül, illetve a járda, úttest is tele van velük.


Borzalsztóan félek tőlük, főként azért mert nagyok, csúnyák, nagyon hangosak repülés közben. Tudom hogy emberre ártalmatlanok, nem csípnek, de a félelmem inkább a külseje miatt, illetve a gyerekkoromban elszenvedett traumából ered (egyszer belerepült a hajamba).


A párom már elfogadta ezt, ő nem nevet ki, illetve meg is érti (ha tehetjük,mindig alkonyat előtt még napsütésben visz el valahova, vagy ha valahol bulizunk, akkor a rajzás ideje alatt lakásban/házban vagyok, ahol nem "támashatnak" meg).


Sok barátom, ismerősöm mondta, hogy túlzás amit csinálok, ki kéne már nőnöm ezt mert 22 éves vagyok, de ahogy telnek az évek, egyre erősebb a fóbiám.


Ha mégis ki kell mennem este valami miatt és pont rajzanak, lever a víz, elkezdek remegni, sikítozok, és nagyon ver a szívem...


Valaki segítsen, mit tudnék ez ellen tenni?


Köszönöm szépen a normális válaszokat!


22/L


2023. júl. 1. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyermek korban kialakult fóbia.


Szerencsére a cserebogarak tényleg ártalmatlanok, de ha nem tudsz ezen túl lendülni érdemes lenne szakember segítségét kérni.


Elég hamar vége van a szezonjuknak, így túl sokáig nem kell nézni őket.

2023. júl. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
25%
Ha ki kell menned este akkor vigyél magaddal egy serpenyőt és ha repülnek feléd le tudod ütni a támadókat. Ezek a nyavalyás rovarok csak ebből értenek én is elszoktam ütni rúgni őket, csak úgy csattannak a falon.
2023. júl. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Nálunk alig van ilyesmi, pedig erdő mellett élünk és iszonyat gazdag az állatvilág.
2023. júl. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

“Zúg az eji bogár, nekimegy a falnak,

Nagyot koppan akkor, azután elhallgat.”

2023. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Ilyennel nem ártana pszichiáterhez fordulni, és akár gyógyszeres kezelést is vállalni. Ha csak hagyod súlyosbodni, annak nem lesz jó vége, szívbetegség alakulhat ki stb...
2023. júl. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a leghatásosab ha fokozatosan hozzászoktatod magad a bogárhoz. Valaki megfog egyet kettőt üvegbe, nézegeted, egyre közelebről majd megérinted, végül kézbe veszed. Nem egy nap alatt hanem fokozatosan olyan tempóban ahogy elviselhető.
2023. júl. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves 3-as válaszoló, Budapesten lakom, egy külvárosi parkos kerületben, sajnos itt nagyon sok a bogár, ősszel meg rengeteg a poloska, kivagyok azoktól is..

2023. júl. 2. 03:29
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Pszihológus ilyesmihez baromira nem kell, gyógyszeres kezelés meg isten ments!

Am nem értem annyira a félelem okát. 40x évem alatt nem is emlékszem olyanra, hogy valaha is kontaktoltam volna cserebogárral. Az, hogy egyszer belerepűlt a hajadba baromi ritka eset. Könnyen lehet, hogy a következő 50 évben nem ismétlődik meg celed! :)

2023. júl. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Én is tartok tőlük, volt egy telkünk, amire hétvégente ki kellett menni, és a mai napig megvan, hogy nem tudhattad melyik fáról pottyan éppen rád a bogár. Brrr. Én sem bírom a nagy és zümmögő rovarokat, de inkább nekem ez csak a repülő kiszámíthatatlanokra korlátozódik, szintén hajba repülés(beleakad, rámesik, mászik rajtam) Onnantól, hogy földön van a csserebogár meg a poloska is kifejezetten cuki, de mindkettő hülye és béna mint a tök és pillanatok alatt beleakad az ember hajába, ahonnan tök nehéz kiszedni vagy bemászik a ruha alá. Csak tippelek, de neked is hullámos/göndör hajad van? Én tökre utálok mindent, mert még a növényeket is nehéz volt kiszedni a hajamból, bezzeg egyenes hajú ismerőseiméből halál könnyű, volt, akinek a hajgumi is folyton kicsúszott a hajából, nekem azt is ki kellett fejteni belőle.
2023. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Orvos...
2023. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!