Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Fekete konyhai csótány mennyir...

Fekete konyhai csótány mennyire ok az aggodalomra?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy fekete konyhai csótányt a fürdőszobában. Viszont eddig még sosem láttam másikat és nem is találtam többet rajta kívül a házban.


Mennyi az esély arra hogy el van szaporodva a házban? Vagy lehet hogy csak bemászott a meleg elől?


(Régi bérházban lakok)



2023. júl. 3. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Nem gondolom vészesnek, de majd egy szakértő megindokolja, elveszve a tudományos részletekben, nem látva a fától az erdőt.


A svábbogár rosszabb.

2023. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kitana. ***** válasza:
100%
Régi bérházakban és panelekben bármikor lehet. De gondolom végeznek a házban néha irtást, ha nem látsz többet, akkor nem kell aggódni szerintem, mondanám, hogy tarts rendet és akkor nem lesznek, de ezek megeszik a szappant és a papírt is, szóval nem csak ezen múlik.
2023. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Megeszik a szappant is? Te jó ég...


Amúgy nem volt semmi étel előlhagyva, a fürdöszoba viszont egy kicsit be van ázva

2023. júl. 3. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Be van ázva...ez nem jó. Párás helyeket szeretik.

Ezzel elintézheted [link]

Nem kell nagy csepp. Sarkokba leginkább.

2023. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Állítólag ha már látod őket, akkor sokan vannak…
2023. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagy fekete nem annyira para, csak 16 petét rak le egyszerre, és több mint egy év hogy kifejlődjön, azaz nem szaporodik el olyan gyorsan.


1-1 példány ilyenkor nyáron be szokott szökni, beférnek az ajtó alatt.

2023. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!