Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lódarazsak berepülnek rendszer...

Lódarazsak berepülnek rendszeresen a lakásba. Mit tegyek, mit akarnak?

Figyelt kérdés

Albérletben nincs szúnyogháló az egyik ablakon. Reggel szellőztettem és azt vettem észre, hogy két lódarázs zümmög a sötétítő függönyön voltak. Szerencsére kirepültek, de azóta akárhányszor nyitom ki napközben az ablakot egy mindig berepül.

Az erkélyen semmi nyomát nem látom annak, hogy fészek vagy bármi lenne.

Ma bejött az egyik és az ablak fölötti részen leszállt és kezdett tapogatni valamit a falon/mászkált rajta aztán kizavartam.


Mit lehet tenni ez ellen?


2023. júl. 6. 19:08
 1/5 Kitana. ***** válasza:
61%
Rakj fel szúnyoghálót. Meg akarnak enni.
2023. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Régi típusú ablak van - nem opció.

A főbérlő meg nem fogja cserélni. 2 éve vagyok itt, eddig egyszer sem volt ilyen. Mitől jöttek most ide?

2023. júl. 6. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, de van ragasztható szúnyogháló, ami kB egy szezont kibír. Régi típusú ablakra is ragasztható. + lehet kapni raid air félezer sprayt, amivel lefújod, leesik, agyoncsapod.
2023. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:

Van rá esély, hogy egy fészek van a közelben. Ami nem feltétlen előnyös. Szólni kellene a főbérlőnek, hogy intézkedjen. Megeshet, hogy a rovarirtókat/kártevőirtókat ki kell hívni.

Amúgy szimplán csak élelmet, és a fészek bővítéséhez szükséges anyagot keresnek(fák kérgét rágják papírpéppé ehhez).

2023. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs az erkélyen nádkerítés?
2023. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!