Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kabócák fülsüketítő ciripelésé...

Kabócák fülsüketítő ciripelésére van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt nálunk, Újszegeden is megjelentek ezek az új, idegesítően éles hangú rovarok. Tavaly, meg egyébként még idén is, simán el tudtam viselni (mert a háztól viszonylag távol ciripeltek), egészen mostanáig!


Pár napja a házunk ablakától 5 méterre lévő tujafán zendített rá egy példány, és ez már olyannyira behallatszik egész éjjel, hogy nyitott ablakkal aludni elképzelhetetlen! Légkondink viszont nincs, megsülünk tehát, oxigén 0! :(


Pontosan tudom, hogy nem károsak a környezetre, meg hogy miattunk emberek miatt kerültek ide, és ilyenkor a minimum elviselni őket, viszont itt konkrétan egy példányt kellene likvidálni, amelyik a fán van, és nem többet! A háztól távol(abb) tőlem nyugodtan elfér, nem zavar! Nem akarom az egész fajt kiírtani, még mielőtt emiatt leugatnának itt!


Füldugó sajnos nekem nem opció (nem nyafogásból, tényleg nem), mert akkor meg a fülzúgásom irritál nagyon, amivel már egyébként régóta küzdök, eredménytelenül! :(


Szóval kérdésem, milyen módszerrel/írtószerrel tudnék fellépni a kabócaciripelés ellen, hogyha esetleg nagyon közel van egy példány, akkor lefúlyom? Vagy esetleg valami más módszer bevált erre valakinek, mert azt is szívesen fogadom. Mégegyszer hangsúlyozom: nem gyűlölöm a természetet, nem élek luxusban, meg ilyenek, úgyhogy nem kérnék trollkodó válaszokat! Csak alapvető szükségletemet elégíteném ki alvással, ennyi!

Előre is köszönöm!



2023. júl. 27. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az valoszinu nem kaboca, hanem oszibogar.
2023. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Epp Horvátországban vagyok, ahol ezer kabóca van. Éjjel meg sem nyikannak, most is csend van. Nappal hihetetlen koncertet adnak, de én nappal is jól alszom tőlük a teraszon.
2023. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Úgyhogy éjjel tuti hogy nem a kabócakat hallod.
2023. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Justinianus ***** válasza:
51%

Ez az?

[link]

Tüzet raknék a tuja alá. :)

2023. júl. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Füldugó vagy megszokás.
2023. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!