Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A fejtetű vagy hajtetű hogy...

A fejtetű vagy hajtetű hogy terjed, mármint milyen módon a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy tud ugrani (mert repülni nem tud, ugye...) és tényleg átugrik hajról hajra vagy más hajára rak le tojásokat? Hogy? Levegőbe lő? A tojások olyan ragadósak, hogy körömmel vagy tetűfésfűvel is nehezen lehúzhatók a hajról, akkor hogy ragadhat más hajára?


Vagy ugrás helyett a tetű átsétál kényelmesen, ahogy mi másik buszra szállunk át?


Hogy lehetnek csak tojások, ha nincs tetű?



2023. aug. 4. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fejek/hajak érintkezésekor átmászik egyik egyénről a másikra, még az is elképzelhető, hogy rákerül a párnára egy állat és onnan megy a másik fejre.
2023. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy állatra nem megy, más tárgyon nem marad meg, az ágynemű cseréjét csak elővigyázatosságból szokták mondani.


Gyerekek, nem sajátjaim sokszor tetvesek, és tudják, hogy mennyire rettegek a tetvességtől, mert külföldön élek, nincs itt az anyukám, aki átnéz, ráadásul vmi idióta érzékenyítési célból szigorúan tilos beszélni róla, nehogy megszégyenítés legyen belőle, amit értek, csak nem gondolom, hogy ha nem beszélünk róla, akkor nincs probléma, sőt.


Na, és ezek a gyerekek azzal szórakoznak, hogy a fejüket a fejemnek nyomják, ha nem állok és elérnek, de persze a tetvességtől való tartásom, szinte rettegésem a fő poénforrásuk, és az egyik anyja szerint tán tényleg vannak tojásaim, de átfésültem magam sűrű fésűvel, de semmi.


Igazából annyira tartok a tetvességtől, hogy már ha csak beszélünk is róla, de ha gondolok is rá, már viszket a fejem lelki alapon, ami számukra vicces, ezért tartják jó mókának velem ezzel szórakozni, miközben ismerek olyan óvónőt, aki mondta nekem, hogy ezért csak nagycsoportosokat vállal, mert ott már nincs annyi ölelgetés...


Na, ettől is mondhatni rettegek, hogy nehogy én is odajussak, hogy soha többé ölelés, mert mi van, ha tetves...


Közben azt hallottam, hogy mivel tilos beszélni róla az oviban, ezért nincs is az, hogy nem mehet oviba a gyerek, ergo állandó és folyamatos probléma körülöttem, csak én felejtem...


Ugye, hogy M.o.n nem mehet óvodába-iskolába a tetvességen kapott gyerek? Mennyi ideig?

2023. aug. 4. 09:23
 3/8 anonim válasza:
49%

Szerintem, ha nem találtál kis fehér korpára hasonlító dolgokat a fejeden akkor nem vagy tetves.

Egyébként attól sem kell pánikba esni ha elkapod, kezeled, aztán elmúlik, de lehet kapni megelőző samponokat is, és elvileg ha azzal mosoda a hajad akkor nem fogod elkapni (vagy legalábbis kisebb az esélye)



Addig nem mehetnek óvodába/iskolába amíg el nem múlik, szerintem

2023. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én voltam gyerek nem volt megtiltva. Én is voltam tetves, papírt küldött haza a védőnő hogy kezeljük ki, ennyi. Mondjuk azt hiszem én pont nem mentem pár napig mert a lötty annyira büdös volt hogy sírva könyörögtem hogy ne kelljen, volt már hogy máson is éreztük és akkor a háta mögött beszéltük róla hogy biztos tetves. Nálunk is tabu amúgy, semmi felvilágosítás nem volt róla hogy hogyan terjed, a vizsgálatra is nagy suttyomban vittek minket és nem mondták ki soha hogy tetűvizsgálat. Szerintem is tök káros.

Amúgy ha ennyiszer tetves a gyerek az gond, szerintem nem lett teljesen kiírtva és a megmaradt serkékből kikelnek újra és újra, vagy valaki más a közösségében ugyanígy nincs kikezelve és elkapja tőle.

2023. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mo.-on nyugodtan járhat a gyerek tetvesen oviba/iskolába. A szülőknek szólnak ha tetves a gyerekük, de kötelezni nem tudják rá, hogy kezelje is le. Sőt, az óvónő sem kezelheti le az oviban.

Nálunk volt olyan kisfiú aki majdnem fél évig tetvesen járt oviba. Végül az ovi vezetője azt mondta a kedves anyukának, hogy a családsegítőt is be fogja vonni ha tetves marad a gyerek, akkor végre megszűnt az állandó tetű forrás.

2023. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülők kapnak egy papírt, hogy kezeljék, aztán ha azt mondja, kezeli, akár már másnap is mehet a gyerek, semmit se tehet se az intézmény, se a védőnő. Viszont a családsegítőnek lehet jelezni, hogy el van a gyerek higiéniája hanyagolva.


Nekünk amúgy idióta védőnőnk van, minden fertőző dologra azt mondja, hogy a legújabb kutatások szerint nem is fertőző, aztán a gyerekorvos jól leb*ssza...

2023. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tetűriasztó samponok, használd azt. A tetű nem tud ugrani, de ha a fejedhez nyomják a fejüket, át tud mászni. A másik, ha szeretsz frizurát csinálni magadnak, hetente átvasalhatod a hajad hajvasalóval a tövétől, azaz serkéket is elpuszítja.
2023. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A hajvasalótól tartok, mert szétégeti a hajamat is, azért meg kár lenne szerintem...


Szerintem a samponomat sem cserélem le, de köszi a tippet, jó lenne, ha lenne minden szempontból kényelmes lenne...


Egy időben használtam rozmaringolajat a hajamra sprézve, amit úgy árultak, hogy hajtetű távoltartó, de megértettem, hogy miért tartja távol a tetveket: mert én sem bírtam a szagát elviselni... :D Meg hogy olyan olajos volt folyton a hajam, ehh...


A Wikipédián az volt, hogy hetente egyszer érdemes átvizsgálni, szerintem azt kéne nekem is...


A tetűfésű meg jó barátom... Bár az is eléggé tönkreteszi a hajat, de hetente egyszer csak nem árt...

2023. aug. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!