Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért döglik meg ilyen hamar...

Miért döglik meg ilyen hamar a légy?

Figyelt kérdés

Ha bejön a lakásba egy légy, nem agyoncsapom, hanem bezárom az ablak és a szúnyogháló közé. Bőven van ott akkora hely, hogy vígan elfér, tud röpdösni.

De azt veszem észre, hogy 24 órát nem bírnak ki és máris megdöglenek. Ilyen hamar szomjan/éhenhalnak? Pár órát nem bírnak ki? Vagy mi az oka, hoyg ilyen gyorsan elpusztulnak?


2023. szept. 26. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan annyira felmelegszik a levegő a két ablak között, amitől már besokall.


Vagy lehet, hogy csak elpusztulni ment be,

épp akkor és ott járt le a neki szabott élet, ami 10-15 nap.

2023. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Extrém gyors anyagcseréje van. Szerintem ilyen gyorsan éhen/szomjan döglik.
2023. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szúnyog meddig bírja?
2023. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem két ablak között van. Hanem az ablak és a szúnyogháló között. Bőven tud szellőzni. Már akkora kánikulák nincsenek. És ugyan ez van északi oldalon, ahova még a nap se nagyon süt oda.

Nekem ez furcsa, hogy pont megdögleni jön be hozzám az összes légy. Nem egy megfigyelésen alapul a kérdésem. Az összessel ez van. Másnapra mind elpusztul.

2023. szept. 26. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs valami vegyszer a közelben? Én a műanyag szúnyoghálónak a szagát nem bírom. Nem mindenki érzi, hogy van szaga.

Egyébként nem tapasztaltam ilyet még két ablak között sem.

2023. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs. Még a kertben se szoktunk soha permetezni. Én nem érzek semmi szagát a hálónak, pedig évek óta fent van. Nem tudom mi az anyaga, nekem inkább valami textilnek tűnik, mint tipikusan műanyagnak. Persze lehet simán valami műszál is.
2023. szept. 28. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hálókat különböző anyagból is árulnak.

Lehet, hogy nem vagy érzékeny a szagára (jó a szaglóvédelmed), ezért nem érzed. Vagy az is lehet, hogy már eltűnt, vagy elenyésző mértékben van jelen a szaga. De nyilván az is lehet, hogy ez nem olyan háló, és azért nem érzed a szagát, mert nincs is. Nem tudom...


Lehet, hogy azért halnak meg, mert a finom illatok révén a nyáltermelésük - feltéve, ha van ilyenük - beindul és az emésztés is, ám nincsen étel, ezért gyorsabban elsorvadnak. :D Ezt humornak szántam, bár lehet benne némi igazság.


A permeneten kívül is sok más vegyszerek vannak a háztartásban. Egyik élőlény számára nem ártalmas, a másikra igen. Hogy megértsd: Van egy növény, aminek a nedve emberi testtel érintkezve igen erős égési sérülést okoz. (Dániában megtapasztaltam.) A növény neve: "medvetalp". A szarvasmarhák azonban minden gond nélkül megeszik, semmi bajuk nincsen tőle. Ez a különbség, hogy egyik élőlény számára kártékony, másiknak hasznos, jelen van minden érzékszervnél. (Nyilván vannak abszolút káros dolgok is, amire egyik élőlény sem rendelkezik védelemmel és nem is tud tolerálni.) Sőt ember ember között is különbség van, hiszen az érzékszerveink egyediek.


A kérdésre érdemben nem tudok válaszolni. Legfeljebb Facebook-on kereshetsz rovarokkal foglalkozó csoportot, ahol lelkes emberek valószínűleg tudnak információkkal szolgálni. Ez az egyik leggyakoribb állat, ezért feltételezem, hogy nagy ismeret van mögötte. Ha választ nem is fogsz kapni, esetleges lehetőségeket igen. Ezenkívül ki is fogsz tudni szűrni lehetőségeket.

2023. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, egy éjszaka alatt kidöglöttek.
2023. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!