Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A poloska veszélyes vagy mit...

A poloska veszélyes vagy mit okoz , ha nem dobjuk ki a lakásból?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek bolondnak, de nem tudom miért dobják ki a házból, ha megjelenik. Persze büdős ha összenyomják, de okoz valami kárt?
2023. okt. 6. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszélyes, nem kell kidobni, lehet tartani kis kedvencként is.
2023. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem akarom megtartani, tudom hogy a kertekben tud ám pusztítani csak azt hittem a házakban is tud kárt tenni.

Mert a mamám is ha poloskát lát már teszi is be a zsebkendőbe és dobja ki az udvarra. Vagy a múltkor a suliban is volt egy és a tanárnő kiengedte az ablaknál mert jó pár osztálytársam szinte sikított tőle

2023. okt. 6. 10:03
 3/21 anonim válasza:
75%
Nem. De undi és senki nem akar egy légtérben vele lenni.
2023. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha a mezei poloskára vagy vándorpoloskára gondolsz, ami növényi nedvekkel táplálkozik, az emberre valóban nem veszélyes, de veszély esetén az élő állat büdös váladékot választ ki védekezésképpen. Viszont a konyhakerti növényeket, akár paradicsomot szívogatva a szájszervével a nyállal képes átvinni (elsősorban) vírusbetegségeket egyik növényről a másikra.
2023. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Maximum bosszúságot okoz, mást nem.
2023. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
2 poloska mászott egy barátnőm ágyába és megcsípték őt több helyen is.
2023. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Idegesítő, büdös, a lakásban ennyi a gond vele, egyébként meg kertekben ehetetlenné teszi a zöldségeket, gyümölcsöket, szóval én pusztítom, ha bejön.
2023. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem mièrt kellett lepontozni, egy lakásban élünk albérletben, az éjszaka közepén visított szegény és amikor bementem, mindkettő nagy zöld poloska rajta volt. Már elkezdtünk parázni hogy ágyi poloska, de nem, 2 nagy zöld poloska volt.

Nem tudtuk hogy veszély esetén belemarnak egy emberbe is. :O döbbenetes volt!

2023. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
A mezei poloska a légynek sem árt! Rendkívül békés, szelíd rovar, nem tud se csípni, se harapni, és nem terjeszt semmi betegséget.
2023. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
2023. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!