Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lótetű jelenléte miből állapít...

Lótetű jelenléte miből állapítható meg, vagy zárható ki? Esetleg tesztként valamilyen anyag, táplálék segítségével?

Figyelt kérdés
Trágya kellene a kertbe, veteményesbe, de a lótrágyával a lótetűt nem szeretném behurcolni, pedig állítólag jó esély van rá.

2023. okt. 26. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vasvillával át kell túrni és megnézni...
2023. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lóféreg, vagy lótücsökre gondoltál? mert az nem a ló trágyával kerül be a kertbe.
2023. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lótücsökre, azt bizony trágyával együtt be lehet hurcolni, több helyen olvastam.
2023. okt. 26. 19:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy máshogy is bekerülhet a kertbe. Most jöttem rá, hogy a mind a 2, amit írtál, a lótetű további nevei.
2023. okt. 26. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
A lóféreg nagyon szereti a földieper gyökerét, esetleg, ha azt ültetsz azon talán le lehetne tesztelni. Kifejezetten a ló trágya, és a ló tetű közt nincs összefüggés.
2023. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5: Köszi az infót!

Úgy értettem a kérdést, hogy a lótrágyát hogy lehetne letesztelni (lóalmot, szalmás trágyát, ami a lovak alól kikerül), hogy ebben van-e lótetű.

Csak azért lótrágyát írtam, mert ehhez könnyebb általában hozzájutni, ezért ennek lenne jelentősége. Lehet, hogy más állat trágyájában is ugyanez a valószínűsége.

2023. okt. 27. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez attól is függ, mennyi trágyáról van szó, egy két mázsát még át lehetne bogarászni, át forgatni, de szerintem kár a fáradságért. A lótetűnél sokkal nagyobb kárt okoznak a csigák.
2023. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát amit legelsőnek is írtál.

Persze, csiga sem kéne.

2023. okt. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!