Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikor tűnnek el a szúnyogok,...

Mikor tűnnek el a szúnyogok, legyek, molylepkék és más repkedő állatok?

Figyelt kérdés

Kizárólag hőmérséklet függvénye?

Ha lehull az összes falevél, még lehetnek aktívak, ha felmelegszik a levegő?

Egyébként mi a gyűjtő nevük azoknak az állatoknak, amik repülnek (és nem madarak)?



2023. nov. 3. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen enyhe teleink vannak, szerintem nem fognak teljesen eltűnni. Lassan több éve csapok agyon télen is szúnyogokat.


Egyébként mi a gyűjtő nevük azoknak az állatoknak, amik repülnek (és nem madarak)? - repülő állatok, de amiket felsoroltál, azokat nevezhetjük "repülő rovaroknak" is.

2023. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Avarban, fűcsomókban, fakéreg alatt, odvakban, plusz néha emberi konstrukciókban(pince, postaláda, faház akármi)vészelik át a telet.


A nem-madár repülő lényeknek meg nincsen hivatalos tudományos összefoglaló neve. A madarakon kívül képesek repülni a rovarok(a fajok túlnyomó többsége) és az emlősök közé tartozó denevérek. Plusz vannak valódi repülésre nem képes vitorlázó állatok is mint a repülőmókus, vitorlásgekkó, vitorlás kígyó stb.

2023. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Majd ha nem írtják le az énekesmadarakat a permetszerekkel!


Széncinkék, feketerigók, meg a vörösbegyek a már hidegebb időbe a belassult rovarkákat szorgosan gyüjtögetik :)

nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, elfelejtettem reagálni!


1-es! A szabadban csapsz agyon szúnyogokat? Jó... emlékszem 1-1 10 fok fölötti napra a korábbi telekből.

Köszönöm a repülő rovar megnevezést!


Vitorlás kígyó...Na, ez igen meglepett. A repülő mókusról hallottam és láttam is videón, nagyon érdekes volt.


Minden károsodik a mesterséges permetektől..., így maga a szúnyogállomány is, nem a madarakat írtják, azok legfeljebb "járulékos veszteségek". (Ezzel nem a mesterséges permetezést támogatom, ellene vagyok. Csak a tények, tények.)

nov. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!