Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Valaki tud jó rovarhatározót?

Valaki tud jó rovarhatározót?

Figyelt kérdés
dec. 2. 12:36
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
10%

Wikipédia?

Google?

Képkereső?

Régen láttam én is ilyen könyvet, de ma már mit akarsz lapozgatni?

dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
15%
mire kéne? wikipedia szerintem elég jó!
dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
A google lens egész jól működik már. :)
dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A Wikipédiát az szerkeszti aki akarja, sokszor baromságokkal van tele, plusz határozásra semennyire sem alkalmas. A Google lens adhat egy irányt, de sokszor teljesen félrevisz a nehezebb csoportok esetében.

Kérdező, attól függ, mi a célod. Ha csak találtál valamit és meg akarod tudni, mi az, arra vannak elég jó Facebook-csoportok szakikkal vagy pl. az ízeltlábúak.hu, iNaturalist és hasonló oldalak. A szakértők többségét ha privátban keresed meg, akkor is örömmel segítenek, ha tudnak.

Ha bele akarsz merülni a határozásba, akkor vannak jó szakkönyvek (pl. a Móczár-féle Állathatározók vagy a Fauna Hungariae-kötetek sok más mellett, bár ezek mára elavultak, de kezdésnek tökéletesek, hogy ismerkedj a témával), viszont célszerű választanod egy csoportot (pl. rendet), amikkel foglalkozni szeretnél és arra szűkíteni.

dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

+1 hogy a Wikipédiat ebben az esetben felejtsd el.

Van amiben jó, rovathatarozasra kb alkalmatlan.


Google lens csak a nagyon közdögöket ismeri fel. Pl.: harlekin katica, zöld lombszöcske, nagy szarvasbogár....


Ha tanulni akarsz akkor lépj be több rovarhatarozos facebook csoportba és nézegesd a képeket, kommenteket.

Én is így kezdtem anno 🙂

dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Wikipédia?! Bruhahaha!
dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Wikipédiát én is szerkesztem, tehát jó.

Nyilván találhatók pontatlanságok is, de azért nem kellene ez a gúnyolódás. Ha nem tetszik valami, ki kell javítani!

Elfogadják, ha okosat tudsz írni.

dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rovarok terén iszonyat sok hiba van benne....
dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Feketeruhasember ***** válasza:

"Wikipédia?! Bruhahaha!"


Ezt soha nem értettem. Nyilván sokan szerkesztik, de ez nem jelenti azt hogy ne lenne megbízható. Pont az a lényege hogy ha valaki hülyeséget ír benne azt kiszűrik. Amikor nem valid, az a teljesen érdektelen és nagyon kevesek (vagy senki) által szerkesztett új téma, amit pl csak a készítője talált ki. De azért ezek is törlésre szoktak kerülni. Továbbá aki a wikipedia-t szerkeszti vagy bérmit is beír azért nem az átlag jóska szokott lenni, hanem értelmesebb emberek.

dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Szerintem pont egy reálisan gondolkodó embernek képesnek kell lennie eldönteni, hogy melyik információban, mennyire bízik meg.

Ennek szélsőséges példáit láthattuk, amikor laikus, tudatlan, paranoid gondolkodású emberek vonták kétségbe, bírálták felül profi szakemberek állításait, véleményeit, a pandémia kapcsán.

Amikor váratlanul kiderült, hogy ehhez a szakterülethez minden hülye ért.

dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!