Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy létezik, hogy ezek a...

Hogy létezik, hogy ezek a legyek még élnek?

Figyelt kérdés

A lakasom patikatisztaságú, szellős, napfényes, de tavaly ősszel a napoali csillárján 2 apróbb testű, fekete vékony legyet láttam, es ki akartam őket üldözni. Ez volt kb októberben közepén. Mire rászántam magam, hogy kidobjam őket, akkor lattam, hogy egymas mellett vannak folyton es egyutt repulnek mindenhova.

Akkor mar eldöntöttem béküket hagyok, majd elmennek maguktól.

Ami nem törtent meg.

November végén még mindig repkedtek. Aztan egy nap mindketten egyszerre tűntek el. Neztem a földet ha lehulltak e, de nem.

Most kb 2 hete kerültek elő megint a nappaliban. Ketten megint.

Azt olvastam, hogy max egy hónapot élnek a legyek. Mi lehet ezek valami paranormális állatok?


márc. 13. 23:13
 1/6 Darius- ***** válasza:

Szaporodnak.

De lehet akár az is, amit írtál .

márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez ugyanaz a két légy.

De köszi mindenesetre

márc. 14. 00:18
 3/6 Darius- ***** válasza:
Értem. Akkor hibernal. A darázs mozdulatlanna válva átvészeli a telet. A legyek is talán. Majd a többiek leírják, én annyira nem vagyok képben. A második opció viszont még mindig lehetséges :))
márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hat mar mindenre gondolok
márc. 14. 01:02
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanazok? Mutattak valami arcképes igazolványt?

Olyan állatfaj nincs, hogy "légy". Sok fajt hívunk légynek, nagyon különbözőeket, különböző életmóddal, élethosszal.

Sok van, ami nyáron él egy X ideig, de az utolsó nemzedék hidegben áttelel valami védett helyen. Ebben az esetben a hideg hely fontos, mert lelassítja az életfunkciókat.

Egy meleg lakásban ez valószínűtlen, hogy így menne.

Szerintem valahol be tudnak hozzád menni a legyek (szellőztetéskor ablakon, rosszul záró ajtó alatt). Aztán a ősziek ott vannak a szekrény mögött kiszáradva, most pedig újak jöttek be. Az nem számít semmit, hogy együtt vannak. A legyek nem ismerik fel egymást, tehát nem arról van szó, hogy ezek barátok vagy üzlettársak. Csak egyszerűen keresik egy fajtárs közelségét, hogy ha megtámadja őket egy ragadozó, akkor 50% esély legyen, hogy nem őket választja.

márc. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
Pete, lárva, báb és kifejlett állat formájában egyaránt áttudnak telelni.
márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!