Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért vonzom a szunyogokat?

Miért vonzom a szunyogokat?

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakok, 4-en vagyunk egy szobában. Estére kinyitottuk az ablakot és bejött 1-2 szunyog.

Este engem összecsipkedtek, a felkaromat kb. 4 helyen, a csuklómat 2 helyen és a ujjamat is 1 helyen megcsípték. Míg a másik 3 szobatársamat 1 sem csípte meg.

Otthon ugyanez a helyzet, egy szobán osztozok a bátyámmal, és ha nyáron szunyog van a szobában, akkor az mindig engem csíp meg. Röhögni is szokott rajta, hogy őt 1 sem csípi meg, engem meg tele csípnek.


Miért vonzom ennyire a szunyogokat, miért engem csípnek jobban?


máj. 21. 09:08
 1/7 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Apukámat, öcséimet nem csípik, engem igen. Sok dologtól függ, hogy miért szeretnek a szúnyogok, például a vércsoportodtól is. A 0-s vérre sokkal inkább jönnek, de valószínűleg befolyásolja a szagod, izzadságod is.
máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan csipdosnak
máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Illatra jönnek. Én pl AB-s vagyok, annyira nem szeretnek.
máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az MHC-dra mennek.
máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én először az egészségre, edzettségre és ápoltságra gondoltam.

Mivel én edzőteremben edzek, figyelek az étrendemre, valamint ápolom, kenegetem magam. Azonban a szobatársiamról, valamint a testvéremről ez nem mondható el.

Gyorskaját esznek, van amikor az adott nem is fürdenek, edzeni sem edzenek, valamint a bőrüket sem ápolják.


De akkor nem emiatt jönnek rám jobban, mert "jobb minőségű" a testem?

máj. 21. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Túlságosan lemosod a bőr védőrétegét erre tippelnék. Amivel meg bekened jó illatú.

Régebben ritkábban fürödtek vegyszerrel, csak tiszta víz volt. Ritkábban használtak szappant (tusfürdőt). Ettől még tiszták voltak.

Ez csak tipp...

máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ápoltságod miatt. Egyszerűen a véred/bőröd illata valamiért vonzóbb számukra. Próbálkozhatsz polybé és/vagy fokhagyma rendszeres fogyasztásával. A polybé drágább, de állítólag hatásosabb. Ha kipróbálod valamelyiket, számolj be az eredményről!
máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!