Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy kis másfél centiméteres...

Egy kis másfél centiméteres madárpókot tücsökkel, hogyan etessem meg?

Figyelt kérdés
mivel még nagyon kicsi ezért egy pici kör alakú műanyag tartóba van benne és nem tudom,hogy adjam be neki a tücsköt, mert félek,hogy kiugrik vagy kimászik.

2011. dec. 24. 11:20
 1/10 Janezs ***** válasza:
Ha még olyan pici akkor nem csíp nagyot. De szerintem ne félj tőle nem fog kijönni.
2011. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 magyaros válasza:
nem ugrik és embert általában nem harap. ha megharap, nem mérgező. de kérlek ne csapd agyon.
2011. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 magyaros válasza:
lehet hogy tévedek, irány wikipédia ok?
2011. dec. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a wikipédián nemfogják nekem megmondani,hogy hogyan emeljem úgy fel a kis doboz tetejét,és rakjam be a kis méretű tücsköt anélkül,hogy meghaljon =))) köszönöm a válaszokat és megnyugodhatsz nem fogom bántani.
2011. dec. 25. 13:05
 5/10 Platypus ***** válasza:
Szerezz be egy vékony, rugalmas hegyű csipeszt. Nem egyszerű vele megfogni úgy a tücsköt, hogy egyben maradjon, de egy kis gyakorlás után már megoldható. Azzal szépen be tudod pottyantani a doboz résnyire nyitott tetején. De a legegyszerűbb, ha megveszed neki a végleges helyét és átrakod oda. Lehet, hogy kevesebbet látod a pókod, de etetni például nem lesz többet gond.
2011. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
azt mondták az állatkereskedésbe,hogy azért nem szabad még terráriumba rakni mert túl kicsi és nem találná meg a benne a táplálékát.
2011. dec. 26. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen madárpók? Ha megmondod a faj nevét meg tudom mondani, hogy kell-e félned a szökéstől. Egyébként ugrani nemigen tudnak, amikor etetsz, látod, hogy a pók a doboz "tetőterében" tartózkodik-e, ha nem akkor semmi félnivalód nincs, ha igen akkor vhogy letessékeled.
2011. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Brachypelma albopilusom a neve és ha már itt vagyunk lehet hülye kérdés lesz de felteszem inkább. vettem sok tücsköt neki , betettem őket egy befőttes üvegbe és tettem nekik füvet. baja lesz a póknak ha az a tücsköt eszi meg amelyik bezabált fűből?
2011. dec. 27. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha albopilosum, akkor nincs mitől tartanod, valószínűleg nem fog fölmászni a doboz falára, mivel nyugodt, talajlakó faj. Bátran nyisd föl a dobozt, és dobd be a tücsköt, nem szökik el.

Ha pedig frissen táplálkozott tücsköt kap, az kimondottan jó a póknak, mert növeli a takarmányállat tápértékét.


Szerintem regisztrálj ebbe a fórumba: arachnida.hu

Minden kérdésedre választ kaphatsz és sokat olvashatsz az általad tartott fajról is.

További jó pókozást!

Döw

2011. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2011. dec. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!