Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehet ez?

Milyen pók lehet ez?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy kisfiamat megcsípte valami, és tuti nem szunyog. A lakásban megláttam ilyen hosszú lábú pókot kettőt is. Lehetséges, hogy az volt? nagyon kicsi piros pötty jelent meg a kezén és a mellkasán, viszketett neki, de nem fáj, már el is múlt (ez pár napja volt)

Kérdésem, hogy milyen pók ez, és ártalmas e?

most azt a kettőt kidobtam az ablakon :)



2012. júl. 3. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:

hosszú lábú pók... persze hogy veszélyes sőt a fekete özvegynek kifejezetten halálos a mérge, ugyanakkor a kaszáspók mégcsak átharapni se tudja a bört....


ha az első két lába volt nagyon hsszú akkor az valószínű zúgpók volt

[link]

2012. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A probléma csak annyi, hogy fekete özvegy a legritkább esetben fordul elő Magyarországon. Valószínűleg nem veszélyes, és meglehet, hogy a csípés nem is a póktól származik, ha csípés egyáltalán.
2012. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem ezeket láttad a három közül,akkor nyugi,de egyébként ezek sem halálosak

[link]

2012. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na akkor mutatok egyet :) ami hasonlit


[link]


csomoszor láttam már ilyet de nem tudom milyen ez

2012. júl. 3. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:

benne van a kép nevében: pholcus... googlebe berod és kidob egy pár álkaszás pókot...


mint pl : Nagy álkaszáspók (Pholcus phalangioides)

2012. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy kaszáspókféle
2012. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

az lesz az,megnéztem képen.

fúúúúj utálatos mind de ez meg még a hosszu lábaival... :S

2012. júl. 3. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ez az állat csípte meg a fiad, mivel olyannyira kicsi csáprágói vannak, hogy képtelen átharapni vele az emberi bőrt (pláne, hogy nem is akarja).


Egyébként egyáltalán nem ártalmas, sőt én sosem dobom ki őket itthonról, mert elfogyasztják pl a szúnyogokat is.

2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!