Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Él Magyarországon mérges pók?...

Él Magyarországon mérges pók? Aminek a csípésétől nekem vagy a kutyámnak baja lehet?

Figyelt kérdés

Párom nincs itthon és egy bazi nagy pók van a kádban. Én meg nem fogom, megölni sem merem, félek a pókoktól. Kb. 5-6 cm.

[link]

Milyen pók lehet ez?



2012. júl. 22. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%

Valahol az Alföldön élsz?

Magyarországon emberre veszélyes pók nem él. Nekem ez egy szongáriai cselőpóknak tűnik, de persze lehet, hogy tévedek. Ne is öld meg, védett. A kutyára nem tudom, hogy veszélyes-e, téged biztos nem fog bántani, bár a csípése elvileg mérges, de nem nagyon tudja átharapni a bőröd, és ha át is tudná se lenne veszélyes. Persze nem kellemes érzés. Ha mered tegyél rá valami edényt amíg a párod haza nem ér, hogy ne szökjön ki a kádból.

2012. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Platypus ***** válasza:
100%
Valamilyen farkaspók lesz. Erőset harapnak, de nem veszélyeset. Semmi bajod nem lesz tőle, legfeljebb fáj. Él idehaza is pár olyan pók, aminek nagyon kellemetlen a csípése, de igazán nem veszélyes, például ilyen a mérges dajkapók.
2012. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 chrishu ***** válasza:
Nem veszélyes bár amikor megcsíp nem leszel boldog...
2012. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Megdöglött!! Engem ne csipkedjen! :)
2012. júl. 24. 16:33
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

De hát, hogy jutott be ekkora pók? Nyitva hagyjátok az ajtót vagy nincs szúnyogháló? Én azért nem tudnék így megnyugodni...


Egyébként mint már előttem is írták, nem életveszélyes a csípése, de azért kellemetlenségeket okozhat.

Nem árt beszerezni valamiféle rovarirtó sprayt, azt távolról is rá tudod fújni - ha esetleg máskor is előfordulna hasonló...

2012. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is farkaspók (volt). De miért csak 7 lábú? o.O Szegény... :D
2012. aug. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
0%
Farkaspók volt nem veszèlyes bár fájdalmas a marása. Értek a pókokhoz. Szongáliai cselőpók zömökebb.Tehát ez farkaspók agresszív pókfajta de nem veszélyes tehát nem kell tőle fèlni :)
2013. ápr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
Utólsó vagyok. A Farkaspókból is van több féle testalkatú de ez az volt ilyen [link]
2013. ápr. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#7 Már nem azért de nem értesz a pókokhoz.. A Szongáriai, és nem szongáliai cselőpók is egy, a számos Magyarországon is megtalálható farkaspók közül. Ez egy Réti farkaspók. A csípése valahol a szúnyog és a darázs között van. Rendkívül nyugodt, bár mivel vadászpók, sose lehet tudni.
2013. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
0%
Én szerintem nagyon úgy tűnik mint egy Barna Remetepók de nem valószínű. Annak viszont halálos csípése van szóval nem tudom.
2013. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!