Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókok költöztek be...

Milyen pókok költöztek be hozzánk? Képek alant.

Figyelt kérdés

Nem félek tőlük, sőt, fogom nekik a legyeket szorgosan, de jó volna tudni, kikkel állok szembe :))


[link]


[link]



2012. aug. 18. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első kép(ek)en valamilyen Parasteatoda faj lehet, a másodikat sajnos nem tudom.

Örülök, hogy vannak ilyenek, akik nem kiirtják a pókot a lakásból, hanem örülnek az áldásos tevékenységüknek!

2012. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gauldoth ***** válasza:
Ja az első egy törpepók, az alsóról meg nem sikerült jól. Az alapján nálam sokminden lehet, örülnék egy jobb fotónak. Am hálóban él?
2012. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az azonosítást Hirvenkurpa és a megerősítést Gauldoth! :) Sosem féltem a pókoktól, gyerekkoromba is mindig nagy örömmel etettem a keresztespókokat a sövényünkben :)) Kutakodásom során, talán az üvegházi törpepók lehet az egyik lakónk.


A másikról készítettem képet, de pár napja egy harmadik is feltűnt, egy vöröses színű, úgy tűnik az ismeretlen fajtársa (talán apu vagy anyu köszönt be?), elszaladgáltak, de azóta a nagyot nem láttam, a másik visszatért a helyére. És igen, hálóban él, de nem annyira látványos a háló.


Az új képek:

[link]


És még egyszer, köszönöm a segítséget! :))

2012. aug. 23. 19:35
 4/9 Gauldoth ***** válasza:

hát TALÁN egy csodáspókféle, de én is kíváncsi vagyok, mint mondanak mások (pedig azt hittem jó vagyok belőlük)


Amúgy hol élsz te, egy istenverte pókfarmon?:D


Amúgy, ha sövényben voltak azok a "keresztes pókok" akkor ott a legtöbbjük (vagy mind) vitorlás pók lehetett. Ha közöttük, akkor lehetett inkább keresztes.

2012. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gauldoth ***** válasza:
Amúgy csak mondom, tegnapelőtt láttam egy vidrapókot ritka de szép, és különleges az életformája:) Érdemes megnézned sztem a neten;)
2012. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépek ezek a csodapókok, még akár lehet, hogy tényleg ők laknak nálunk :)) Amúgy jászberényi vagyok, egy elég régi vályogházban vagyunk albérlők párommal, mostanság kezdtem felfigyelni a változatos életvilágra erre felé :)


Vidrapók is csodás, mindig elámulok, milyen sok és gyönyörű pókfaj létezik, még hazánkon belül is :) Megpróbálok amúgy majd még jobb képeket készíteni, de nem akarom nagyon zaklatni a "lakótársat" :D

2012. aug. 23. 21:01
 7/9 Gauldoth ***** válasza:

Ok:D Remélem a most a pókra gondoltál, mert a párodat csak zavarod néha:)


Most végülis szerinted csodáspók?:)

2012. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, ott van "zaklatás" :DD ;)


Ahogy így elnézegettem most képeket, nekem is csodáspóknak tűnik, de egyáltalán nem vagyok szakértőjük. Próbáltam most új képeket csinálni, csak lemerült a gépem, úgyhogy holnap tudom őket "publikálni". Amúgy, meg lett az elveszett, vöröses pók is, róla is csináltam még képeket gyorsan, és majd holnap is, aztán folytatódhat a hajtóvadászat :DD

2012. aug. 23. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán házi zugpókok...
2014. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!