Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » S. O. S. Darázsirtás után...

S. O. S. Darázsirtás után hány napig normális, hogy a darazsak a fészküket keresik?

Figyelt kérdés
A ház környékén a tetőszerkezet réseinél szálltak ki-be, így a tulajdonos darázsirtót hívott. (Albérletről van szó). Tegnap hajnalban jöttek ki, és az ereszekből kiszedtek kb. 5-6 ökölnyi fészket, plusz vagy 50-et találtunk az udvaron lefújva, megdögölve. Viszont a helyzet ugyanaz tegnap is, meg ma is, mint irtás előtt. Ugyanúgy nyüzsögnek az ablakok (tetőszerkezet) körül, körbe, az egész háznál (80 nm2, tetőtérben lakunk, kertes ház). Szerintem a padlástérben több fészek is lehet még. Jól gondolom? Csak oda meg nem lehet bejutni, mert nincs is padlásfeljáró. A plafonnál meg gipszkarton van. A tulaj azt mondta, várjunk csütörtökig-péntekig, de szerintem fölösleges várni. Nem tudunk ablakot nyitni, sem kimenni nem merek a gyerekekkel napközben. Van "létjogosultsága" korábban szólni? (Ma konkrétan). Vagy csak a fészküket keresik még pár napig? Már nagyon zavar a dolog! :( (A darázsirtók egyébként garanciát vállaltak).
2013. aug. 13. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben, ha van hova, akkor kiköltöznék arra a pár napra valahova a házból, már csak azért is, mert gondolom - jó esetben- nem vízzel fújták le őket, hanem valami méreggel, ami lehet, hogy az emberi egészségre is ártalmas. Aztán ha az az ominózus úgynevezett biológiai várakozási idő letelt, és a darazsak vígan el vannak, akkor lehet reklamálni, vagy új céget keresni, és/vagy pert indítani a cég ellen(ha a reklamáció nem vezet eredményre).
2013. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy ha letelt a várakozási idő (csütörtökön?), majd akkor szóljunk? És akkor is költözzünk el pár napra, ha "csak" kívülről fújják be a házat?

Korábban egyébként olyan helyen laktunk, ahol hangyák voltak. Az irtó szerint nem volt veszélyes melegvérűekre az irtószer, de a férjem lefotózta a tasakot, én meg felhívtam a toxikológiai szolgálatot, és azt mondták, hogy az a bizonyos ártalmatlan szer emberi idegrendszerre ható méreg... :S

2013. aug. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!