Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A Brachypelma albopilosum...

A Brachypelma albopilosum (Göndörszőrű madárpók) mennyire barátságos az emberekhez? Jobban szeret bent gubbasztani a terráriumban vagy kézben is szeret lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy madárpókot,és ezt a fajtát ajánlották legtöbben.Azt tudom, hogy nyugodt természete van és azt is, hogy a mérge, bár emberre nem veszélyes a pókok közt viszonylag erősnek számít. Ez lenne az első madárpókom, mindennek utána néztem, csak ezt szeretném megérdeklődni.

2013. szept. 30. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan választhatsz másik Brachypelmát is vagy mást is. Egyformán fognak "szeretni".

A pókok nem túl élénk állatok, és mindegyik jobban szeret a megszokott helyén gubbasztani mint idegen helyen sétálgatni. Egyik sem szeret kézben lenni, csak vannak nyugodtabb fajok amik jól tűrik mint pl a Brachypelmák.

Egyik pók sem barátságos és amikor kézbe veszed akkor neki az nem olyan, hogy ebbe a kézbe nem marok mert ez adja kaját, azt se tudja hogy az egy kéz és hogy te egy ember vagy ha a kezeden sétálgat akkor az neki talaj semmi több.

A Brachypelmáknak a madárpókok közt gyenge a mérgük nem erős.


Ha felelősséggel tartod és megérted, hogy nem kell kivenni az állatot a helyéről akkor akármelyik fajjal kezdhetsz, megfelelő utánajárással persze. Tény, hogy vannak nyugodt meg kevésbé nyugodt fajok de nekem pl mind az 5 Brachypelmám elég harcias, szóval az hogy veszel egy Brachypelmát vagy egy Grammostolát az nem azt jelenti hogy tuti egy visszahúzódó kedves állatod lesz.


Ha pedig kifogsz egy nyugodt állatot még az sem jelenti azt, hogy ha kézbe veszed akkor nem fog megmarni, ha már százszor kivetted az sem jelenti azt hogy nem mar meg mondjuk a százegyedik alkalommal.


Ezek vadállatok, ezt tiszteletben kell tartani.

2013. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. (Annál a tenyészetnél olvastam, hogy erős a mérgük, ahonnan venni szeretném.)
2013. szept. 30. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Kézhez lehet szoktatni őket (ha melegebb a kezed, és kellemes tereptárgynak látják, fokozatosan, óvatos ott tartással, hirtelen mozdulatok kerülésével elérhető, hogy rámenjenek), de nincs két egyforma pók. Nekem volt egy kokonból való albopilosumum, egyikük nyugis volt, kézhez is szokott, a másikkal (és a többi egyéb pókommal) nehezebb volt e helyzet, ők hisztisebbek voltak, nem mertem megkockáztatni - nem a marás miatt, azt jelzik előre, ha idegesek, fenyegetnek - hanem mert féltem hogy leesnek és megsérülnek, vagy elfutnak és nem lesznek meg.


Szóval figyeld az egyedet, de ha kifejezetten barátságos, kedves állatot szeretnél, nem a madárpók a legjobb választás.

2013. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A madárpók kézbevétele az olyan saját felelősségre dolog... Az előttem válaszolóknak igaza van, hogy kiszámíthatatlan hogy mikor mar meg (van pár módszer a megmarás esélyének csökkentésére)... Van aki rajong a kézbevételért, mint például én, nekem egy brachypelma emiliám volt, visszahúzódó kis jószág volt, már vagy ötvenszer a kezemben volt, és egyszer mikor takarítani akartam a terráriumot, akkor kézbe akartam venni, és a kezem felé kapott... úgyhogy nem ajánlatos fogdosni, vagy csak saját felelősségre... ha megmar annak akár komolyabb következményei is lehetnek, mivel nem tudhatod, hogyan reagál majd a szervezeted az állat mérgére... a másik dolog, hogy Európában madárpók marásra ellenszer nincs.
2014. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mit csináljak? válasza:

Ha annyira ki akarod venni akkor vegyél egy JÓ ERŐS !

kesztyűt !!! és óvatosan nem a potroháját piszkálod hogy rá mennyen a kezedre !! óvatosan nyomkodd a mögötte lévő földet és akkor előbbre megy !


És ezt mind a te SAJÁT FELELŐSÉGEDRE !

2018. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!